Makine Haber

Zaim: “İhracatı ve ekonomimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Tüm otomotiv sektöründe her iki şirketlerinin de ihracatta ilk 50 içerisinde yer almasının gurur verici olduğunu ifade eden Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, Türkiye’nin ihracatını ve dolayısıyla ülke ekonomisini desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

  • 13 Mart 2020
Zaim: “İhracatı ve ekonomimizi desteklemeye devam edeceğiz”

Türk otomotiv tedarik sanayiinin öncü şirketlerinden Maxion İnci Jant Grubu, 2019 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile sektör liderliğini sürdürdü. Kuruluş; Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) 2019 Türkiye otomotiv ihracatı verilerine göre, tüm otomotiv sektörü içerisinde ilk 50 şirket arasında iki şirketi ile yer alırken, toplam ihracatı de jant sektöründe ise lider durumda.
Temelleri 1968 yılında atılan Maxion İnci Jant Grubu, dünyanın en büyük jant üreticisi Brezilyalı Maxion Wheels ve İnci Holding iştirakleri olan iki şirketi; Maxion Jantaş ve Maxion İnci ile yıllık yaklaşık 12 milyon jant üretim kapasitesine sahip. 2019’da 10 milyon adet jant üretimi gerçekleştiren ve bin 700 kişiye istihdam sağlayan grup, cirosunun yüzde 75’ini 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracattan elde ediyor. OİB tarafından açıklanan 2019 Türkiye otomotiv ihracatı verilerine göre ise, ilk 50 otomotiv sektörü şirketi arasında Maxion İnci 15., Maxion Jantaş ise 34. sırada yer aldı.

“Birçok ‘ilk’e imza attık”
Tüm otomotiv sektöründe her iki şirketlerinin de ihracatta ilk 50 şirket içerisinde yer almasının gurur verici olduğunu belirten Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Hem Türkiye’de, hem de global yapısının içinde, üretimi ve sürdürülebilir iş modeliyle birçok ‘ilk’e imza atan Maxion İnci Jant Grubu olarak, Türkiye’nin ihracatını ve dolayısıyla ülke ekonomisini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ