Makine Haber

Henkel’in CEO pozisyonunda bayrak değişimi

Yaklaşık 35 yıldır Henkel’de önemli görevlerde bulunan ve yaklaşık 15 yıl Yönetim Kurulu’nda yer alan Hans Van Bylen, geride kalan 4 yıl boyunca ise CEO’luk görevini sürdürdü. Bylen, görevini 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak şekilde Carsten Knobel’a devredecek.

  • 12 Kasım 2019
Henkel’in CEO pozisyonunda bayrak değişimi

Carsten Knobeln, “Bu görevlendirme ile ifade edilmiş olan güven için müteşekkirim” dedi.

Henkel, şirketin mevcut CEO’su Hans Van Bylen’ın kişisel sebeplerden ötürü CEO’luk görevini yürütmeyeceğini açıkladı. Yaklaşık 35 yıldır şirket içinde önemli görevlerde bulunan ve yaklaşık 15 yıl Yönetim Kurulu’nda yer alan Bylen, geride kalan 4 yıl boyunca ise CEO’luk görevini sürdürdü. Bylen, görevini 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak şekilde Carsten Knobel’a devredecek.
Henkel’e 1995 yılında katılan ve 2012’den beri Yönetim Kurulu’nda yer alan Carsten Knobel, ayrıca finans, satın alma ve entegre iş çözümleri alanlarında liderlik gerçekleştiriyor. CFO pozisyonunu Knobel’den devralacak kişi ise ilerleyen zamanlarda belirlenecek.

Bylen: “Henkel başarıyla ilerlemeye devam edecek”
Hans Van Bylen, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Henkel ile geçen yaklaşık 35 yılın ardından, kontratımın önümüzdeki sene son bulacak olmasıyla birlikte, artık şirketin en üst kademesinde bir değişikliğin gerçekleşme zamanının geldiğine karar verdim. Kişisel sebeplerden dolayı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimi de bırakma kararı almış bulunmaktayım. Tüm çalışanlara ve Yönetim Kurulu’ndaki tüm çalışma arkadaşlarıma geride bıraktığımız yıllar boyunca gösterdikleri bağlılık ve fedakarlıkları; denetleme komitelerimizde görev alan tüm üyelere de destek ve önerileri için teşekkür ediyorum. Carsten Knobel’in liderliğinde Henkel’in başarıyla ilerlemeye devam edeceğine eminim.”

Bagel-Trah: “Çok sayıda kıdemli lider yetiştirdi”
Hans Van Bylen’a komiteler ve Henkel ailesi adına şirkete yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür eden Hissedarlar Komitesi ve Denetleme Kurulu Başkanı Dr. Simone Bagel-Trah ise, “Bylen, yıllar içinde şirketimizin başarılı gelişimine kayda değer bir katkıda bulunmuş ve aktif olarak çok sayıda kıdemli lider yetiştirmiştir” dedi.
Bylen’ın liderliğinde tüm iş birimlerinin, satın almalar ve ortaklıklar sonucunda daha da güçlendiğini dile getiren Bagel-Trah, şunları aktardı: “Bylen, şirketin tüm alanlarda dijitalleşmesine özellikle önem verdi ve bu hedefini büyük bir kararlılıkla ileri taşıdı. CEO olarak hizmet verdiği dönemde Henkel için çizdiği önemli rotalar ve şirkete 35 yıldır devam eden bağlılığı nedeniyle kendisine içten teşekkürlerimizi sunarız.”

“Uluslararası yönetim ve liderlik deneyimine sahip”
Görevi devralmak üzere şirket içinden mükemmel bir isim olan Carsten Knobel’i atadıklarını ifade eden Dr. Simone Bagel-Trah, şöyle devam etti: “Kendisi, Henkel’i oldukça iyi biliyor olmasının yanı sıra, yıllara dayanan uluslararası yönetim ve liderlik deneyiminin de sahibi. Ayrıca, Yönetim Kurulu’nda yer alan çalışma arkadaşlarının ve çalışanlarımızın gözündeki saygın konumunun yanı sıra, sermaye piyasalarında da güçlü bir itibara sahip. Yönetim Kurulu olarak, Knobel’in şirketimizin gelişimini güçlü bir şekilde ileriye taşımaya devam edeceğine inanıyoruz. Tüm Henkel komiteleri ve çalışanları adına kendisine gelecek için başarılar diliyorum.”

Knobel: “Ekibimizle beraber çalışmayı hevesle bekliyorum”
Carsten Knobeln ise, CEO’luk görevine atanmasıyla ilgili şunları aktardı: “Bu görevlendirme ile ifade edilmiş olan güven için müteşekkirim. Henkel’in geleceğini şekillendirmek için Yönetim Kurulu’ndaki çalışma arkadaşlarımla ve global ekibimizle beraber çalışmayı hevesle bekliyorum. Mükemmel çalışanlarımız, lider marka ve teknolojilerimiz ve heyecan verici yeniliklerimizin yanı sıra, dinamik piyasa koşulları içinde daha ileri seviyede sürdürülebilir kârlı bir büyümeyi mümkün kılacak imkânlara sahibiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ