Makine Haber

Yüksek taşıma yükü kapasitesine sahip M-10iD/16S görücüye çıktı

Fanuc, yeni ve kompakt genel amaçlı robotu M-10iD/16S’yi piyasaya sundu. Yüksek taşıma yükü kapasitesine karşın ince tasarımı ile dikkat çeken robot, özellikle ağır iş parçalarının karmaşık şekilde işlenmesi veya taşınması gereken kompakt robotik hücrelerde kullanım için ideal bir seçenek olarak sunuluyor.

  • 09 Eylül 2020
Yüksek taşıma yükü kapasitesine sahip M-10iD/16S görücüye çıktı

Fanuc

Fanuc, yeni robotu M-10iD/16S’yi piyasaya sürdü. Yüksek taşıma kapasitesinin yanında ince ve kompakt bir tasarıma sahip olan ürün, özellikle ağır iş parçalarının karmaşık şekilde işlenmesi veya taşınması gereken kompakt robotik hücrelerde kullanım için ideal bir seçenek olarak sunuluyor. Yeni M-10iD/16S robot, serisinin en kompakt modeliyken; kendisinden önceki iki model olan M-10iA/10MS ve M-10iA/12S’nin en gelişmiş özelliklerini taşıyor.
Sınıfının en yüksek aks hızına ve en iyi hassasiyetine sahip olan kompakt çalışma alanları için özel olarak üretilen çok yönlü robot, üste monte uygulamaları için de kullanılabiliyor. Ayrıca, geliştirilmiş içi boş bilek tasarımıyla 16 kg’a kadar taşıma yüklerini destekliyor ve bu sayede, önceki modellere göre türünün en iyi referans noktası haline geliyor.

Tam entegre hortum setine ve kablo yönetim tasarımına sahip
Tam entegre hortum setine ve kablo yönetim tasarımına sahip olan M-10iD/16S’da, kablolar robotun içi boş kolundan, bileğinden ve gövdesinden yönlendiriliyor. Bu şekilde, sensör veya kamera kabloları, hava boruları ve varsa diğer kullanıcı olanakları kolay ve güvenilir bir şekilde yönlendirilerek, harici kabloların çevredeki ekipmana dolaşması riski ortadan kaldırılıyor. Bu da, entegrasyon çabalarının en aza indirilmesini ve kablo kullanım ömrünün optimize edilmesini sağlayarak maliyeti azaltıyor. Son derece kompakt ark kaynaklama uygulamaları için eş değer ARC Mate 100iD/16S robot modeli de bulunuyor.
Tüm Fanuc robotları gibi M-10iD/16S de, dâhili ve tescilli Fanuc sistemini de içeren çeşitli akıllı işlevleri destekliyor. Çok kapsamlı yazılım seçeneklerinin yanı sıra, Fanuc Çift Kontrol Güvenliği (DCS) seçenekleri gibi özel güvenlik işlevleri de bu robota eklenebiliyor. Roboguide çevrimdışı simülasyon bilgisayar programı, robotun hücre tasarımını geliştirmeye yardımcı oluyor ve mühendislik süreçleri iyileştirilebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ