Makine Haber

Yeni KR Delta robotu yüksek performans sunuyor

Paralel kinematik sistemi ve ayak izinin düşük olmasıyla KR Delta robotu, özellikle hassas Pick and Place görevlerine uygundur. Paslanmaz çelik gövdesi sayesinde, örneğin doğrudan gıdalarla veya ilaçlarla temas ettiğinde bile, hijyenik olarak hassas alanlar için en iyi donanıma sahiptir.

Yeni KR Delta robotu yüksek performans sunuyor

Kuka

Yeni KR Delta robotu, Kuka’da türünün ilk örneği olarak uygun fiyatıyla yüksek performans sunuyor. Nisan 2021’den itibaren, düşük yük sınıflı robot türü Kuka ürün ailesini tamamlıyor olacak. Paralel kinematik sistemi ve ayak izinin düşük olmasıyla KR Delta robotu, özellikle hassas Pick and Place görevlerine uygundur. Paslanmaz çelik gövdesi sayesinde, örneğin doğrudan gıdalarla veya ilaçlarla temas ettiğinde bile, hijyenik olarak hassas alanlar için en iyi donanıma sahiptir. Robot aynı zamanda, tasarımı nedeniyle az bakım gerektirir: Dişli kutu kapsüllenmiştir ve bilyeli mafsalları kendinden yağlamalı materyalden üretilmiştir.

Yüksek kesinlikle çalışıyor
Paralel kollu robot tavana sabitlenir ve 1 kilo yükte 0,5 saniyelik bir döngü süresi (küçük uzman döngü) ve yüksek kesinlikle çalışır. 1.200 milimetrelik erişim mesafesinde ve 6 kiloya kadar olan yükte KR Delta robot, sıralama ve ambalajlamada birinci sınıf sonuçlar doğurur. Ayrıca, ‘Hygienic Design’ prensibine göre tasarlanmıştır ve bu özelliğiyle gerçek bir temizleyicidir.
Tüm gövdesinin paslanmaz çelikten yapılmış olması, robotun sıcaklığa ve aşınmaya dayanıklı olmasını sağlar. IP 67 koruma sınıfına göre tasarlandığında için, 100 kPA’ya kadar yüksek basınçlı bir temizleyiciyle dâhi kolayca temizlenir ve dezenfekte edilir. Basitleştirilmiş prosesler sayesinde, işletmeler temizlik ve bakım nedeniyle ortaya çıkan çalışmama süresini kısaltmış olurlar.
Kuka portföyünün en yeni üyesi, gıda endüstrisindeki en yüksek talepleri karşılıyor. KR Delta hijyen robotu, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (U.S. Food and Drug Administration) gerekliliklerine ve Alman Gıda ve Yem Kanunu gereklilikleri dâhil olmak üzere piyasaya çıktığından bu yana TÜV sertifikalıdır.

KR C5 micro ile kumanda ediliyor
Bu küçük robot, Kuka ailesinin en yeni kumanda sistemi olan KR C5 micro ile kumanda ediliyor. Görevlerin daha fazla kaynak etkili şekilde çözülebilmesi amacıyla, örneğin mevsimsel ambalajlama olmak üzere KR Delta farklı üretim senaryoları arasında geçiş yapabiliyor. Dolayısıyla, özellikle ‘fast moving consumer goods’ (hızlı tüketim ürünleri) için olmak üzere tüketim ürünleri bakımından olağanüstüdür. Bu amaçla hijyen robotunda, konveyör izleme ve entegre görüntü işleme özellikleriyle Kuka.PickControl yazılımı kullanılmaktadır. Yapılandırılmamış ortamlarda dâhi nesneleri algılayan kamera ve Kuka.VisionTech yazılımıyla birlikte KR Delta robotunda daha birçok esnek uygulama olanağından söz edilebilir. Bu olanaklar, farklı nesnelerin sıralanmasından yerleştirilmesine kadar uzanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ