Makine Haber

Wipelot ISG, çalışanların durumlarını anlık olarak takip ediyor

Okyanus Teknoloji tarafından sunulan Wipelot ISG sistemi; maden ocakları, tersaneler ya da şantiyeler gibi iş güvenliği açısından yüksek risk taşıyan tehlikeli ortamlarda çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olma ve müdahale sürelerini kısaltma imkânı tanıyor.

  • 09 Aralık 2019
Wipelot ISG, çalışanların durumlarını anlık olarak takip ediyor

Okyanus Teknoloji

Çalışanların her türlü koşul ve alanda güvenle çalışabilmelerini mümkün kılan gerçek zamanlı konum belirleme sistemi Wipelot’un ürün ailesinde yer alan Wipelot ISG, iş ortamının ve çevrenin zarar görmesini engelliyor. Türkiye’nin ilk kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemi olma özelliğine de sahip olan sistem ile; iş güvenliği açısından yüksek risk taşıyan tehlikeli ortamlarda çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olabilmek ve müdahale sürelerini kısaltabilmek mümkün.
Telsiz ve telefon iletişimi gerektirmeyen elektronik iş güvenliği ürünü Wipelot ISG, riskli işlerde görev alan veya yalnız başına çalışanların durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlıyor. Çalışanın iş yapış anında durumunu gözetim altında tutup, çalışan yoklaması yapabilen ve 7 gün 24 saat kesintisiz ve gerçek zamanlı çalışabilen sistem ile işgücü ve zaman kaybı da önleniyor. Takip edilmek istenilen bölgelere yerleştirilen aktif RFID radyo alıcı-vericileri ile tercihe göre; çalışanın kemerinde, bileğinde, baretinde veya boynuna asarak taşıdığı küçük elektronik cihazlar sayesinde tesislerde çalışanlar takip edilebiliyor. Olası bir tehlike veya kaza anında; hareketsizlik, darbe veya düşme algılanıyor, alarm sistemi devreye girerek çalışanın yeri belirleniyor ve acil duruma hızla müdahale edilebilmesi sağlanıyor. Ayrıca çalışan, ihtiyaç halinde taşıdığı cihaz üzerindeki SOS düğmesine basarak yardım talebinde de bulunabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ