Makine Haber

WIN Eurasia Fuarı’nda en son yenilikler sergilenecek

30 yıldır imalat sanayiindeki sektör profesyonellerini bir araya getiren WIN Eurasia, enerji, elektrik ve elektrik teknolojileri sektörlerinin yeniliklerine sahne olacak. Etkinlik, geçen yıl 16 ülkeden 662 firmaya ve 102 ülkeden 38 bin 586 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı.

  • 18 Aralık 2023
WIN Eurasia Fuarı’nda en son yenilikler sergilenecek

30 yıldır endüstri sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren WIN Eurasia, 2024 organizasyonunda enerji, elektrik ve elektronik teknoloji sektörlerinin yeniliklerine ev sahipliği yapacak. Geçen yıl 16 ülkeden 662 firmaya ve 102 ülkeden 38 bin 586 ziyaretçiye ev sahipliği yaparak yeni iş birliklerine zemin hazırlayan ve katılımcı firmalara geniş pazar olanakları sunarak, rekabetçi yönlerini ortaya koyma fırsatı veren fuar, geniş ürün yelpazesini de satın alma profesyonellerine sunuyor.

Mengül: “İmalat sektörünün yeniliklerine ev sahipliği yapıyoruz”
Yıllardır imalat sektörünün yeniliklerine ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Hannover Fairs Turkey WIN Eurasia Proje Yöneticisi Sena Mengül, “Bu da fuarımızı daha cezbedici kılıyor. Enerji, elektrik ve elektronik teknolojileri sektörü de dünya ticaretinden aldığı payı her geçen gün artıran sektörler. Sundukları yeni nesil teknolojilerle yükselen bir ivmeye sahipler. Fuarımızda da bu doğrultuda yenilikçi çözümleriyle dikkatleri üzerlerine çekiyorlar” dedi.
Elektrik ve elektronik teknolojilerinin pazar payını istikrarlı olarak artırdığına değinen Mengül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Global elektrik ve elektronik ürünler sektör büyüklüğü 2020 yılında 2,8 trilyon doları aştı. 2026’ya kadar her yıl ortalama yüzde 6,8 büyümesi öngörülen sektörün 2026 yılında 3,9 trilyon doların üstünde bir değere ulaşması bekleniyor. Ülkemizde de sektör ihracat odaklı büyümesini sürdürüyor. Fuarımızda da hem ülkemizden hem de dünyadan sektör liderleri son teknoloji ürünlerini sergileyecek ve zemin hazırladığımız iş birlikleri sayesinde gerek Türkiye ihracatına gerekse global ticarete katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”

“Sektörün ticaret hacmine önemli bir katkıda bulunacağız”


Fuarın 2024 organizasyonunda, kurulacak Hidrojen Özel Alanı ile birlikte sürdürülebilir çözümlerin dikkat çekeceğine değinen Mengül, “Enerji sektörü gelişen teknolojiler odağında ürettiği teknolojilerin yanı sıra son yıllarda kaynakların çevreye olan etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Fuarımızda yer alacak enerji ticaret hizmetleri ve enerji danışma hizmetleri gibi pek çok ürün ve çözüm sektörün geleceğine ışık tutacak. Endüstrinin yaklaşmakta olan trendine özel olarak Hidrojen Özel Alanı’nda fosil yakıtlara dayalı enerji üretim ve tüketimi yerine daha sürdürülebilir olan temiz hidrojen enerjisinin üretimi ve uygulanabilirliği görülebilecek. Özetle; tüm dünyadan gelecek ziyaretçilerle de sektörün ticaret hacmine önemli bir katkıda bulunacağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ