Makine Haber

WIN Eurasia 2021, Ticaret Bakanlığı destek kapsamına aldı

Uzun bir aradan sonra 10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek WIN Eurasia, Ticaret Bakanlığı destek kapsamına aldı. Bakanlığın yurt içinde desteklediği sayılı fuarlar arasında yer alan etkinliğe katılacak firmalar, önemli teşviklerden yararlanabilecekler.

WIN Eurasia 2021, Ticaret Bakanlığı destek kapsamına aldı

Geçtiğimiz yılı 130 milyar dolara yakın ihracatla kapatan Türkiye imalat sanayisinin en önemli fuarı olan WIN Eurasia, 2021 yılında Ticaret Bakanlığı destek kapsamına aldı. Bakanlığın, ihracat stratejileri ve ekonomik öncelikler doğrultusunda yurt içinde desteklediği sayılı fuarlar arasında yer alan etkinliğe katılacak firmalar, önemli teşviklerden yararlanabilecekler.
Uzun bir aradan sonra 10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinlik, yeniden endüstriyel dönüşümün buluşma platformunu oluşturacak. Bu sene ilk defa hibrit bir şekilde gerçekleşecek fuara, geleneksel fiziksel stantlarla katılımın yanı sıra dijital ortamda da katılım mümkün olacak. Organizasyona bu yıl yine Hannover Fairs Turkey’in sektöre dair organize ettiği konferanslar eşlik edecek. Yüz yüze buluşmaları özleyen tüm iş insanları, 4 günlük fiziksel fuar süresince; toplantılarını yeni eşleştime platformu üzerinden organize ederek, maksimum verim alabilecekleri şekilde takvimlerini yönetebilecekler. Söz konusu platform, özlenen yüz yüze toplantıların yanı sıra dijital ortamda yapılacak toplantılar için de kullanılabilecek.

Ertaşkın: “Firmalara eşsiz fırsatlar sunacak”
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan WIN Eurasia Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın, şunları söyledi: “İmalat sanayisi ve endüstride faaliyet gösteren firmalar WIN Eurasia 2021’de yer alarak, Ticaret Bakanlığı’nın katılımcılarımıza sağladığı desteklerden yararlanabilecekler. Bir tarafta Ticaret Bakanlığı desteği katılımcılarımızın fuar bütçelerini rahatlatırken, diğer tarafta WIN’in sunacağı küresel ticaret olanakları firmalar açısından eşsiz birer fırsat olacak.”
Deutsche Messe’nin her zaman ‘önce sağlık’ bakış açısıyla hareket ettiğini vurgulayan Ertaşkın, “Elbette 10-13 Kasım tarihleri arasında Hannover Fairs Turkey olarak tüm taşeronlarımız ve fuar merkeziyle koordineli çalışıp, gerekli her türlü önlemi alacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ