Makine Haber

Vodafone, işletmelere yönelik en yeni dijital teknoloji çözümlerini tanıttı

Vodafone Business, verimlilik ve makine takibinden enerji tasarrufuna, dijital tarım istasyonundan bulut depoya kadar en yeni dijital teknoloji çözümlerini Türkiye’yi dolaşarak işletmelere ulaştırıyor. 12 şehri gezen Vodafone Business Dijitalleşme Tırı, 3 ay önce Adana’dan başladığı Türkiye turunu İstanbul’da tamamladı.

  • 29 Ocak 2020
Vodafone, işletmelere yönelik en yeni dijital teknoloji çözümlerini tanıttı

‘Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme’ vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, İstanbul’da bulunan teknoloji üssü İTÜ Vodafone Future Lab’de sunduğu dijital teknoloji çözümlerini Vodafone Business Dijitalleşme Tırı ile Türkiye’nin diğer şehirlerindeki işletmelerle de buluşturdu. Toplam 20 dijital çözümün sergilendiği Vodafone Business Dijitalleşme Tırı, söz konusu süreçte 8 bin kilometrenin üzerinde yol yaparken 10 bini aşkın kişiye ulaştı.
Tırın; Adana, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Kayseri, Antalya, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve İstanbul’da topladığı ve lisanslı geri dönüşüm firması Akademi Çevre tarafından geri dönüştürülen yüzlerce kilo elektronik atıktan elde edilen gelirle, Gaziantep ve Adana’da 10’ar bilgisayarlı iki kodlama sınıfı kurulacak. Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliği ile yürütülen ‘Yarını Kodlayanlar Projesi’ kapsamında hayata geçirilecek kodlama sınıflarında, civar bölgelerdeki tüm çocuklar eğitim alabilecek.

Şahin: “Terzi usulü çözümler geliştiriyoruz”


İTÜ Vodafone Future Lab’de, nesnelerin interneti ve diğer yeni nesil teknolojilerden yararlanarak pek çok alanda kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun, terzi usulü çözümler geliştirdiklerini ifade eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “KOBİ’ler Türkiye’de toplam işletmelerin yüzde 99,9’unu oluşturuyor. Türkiye ekonomisinin can damarını oluşturan KOBİ’lerin, hemen her işleyişin sil baştan yazıldığı geleceğe hazırlıklı olmak için acil adımlar atmaları gerekiyor. Vodafone olarak, KOBİ’lerimizi geleceğin dijital dünyasına hazırlamak amacıyla yıllardır Anadolu’yu geziyoruz. İTÜ Vodafone Future Lab’de sergilediğimiz çözümleri de, diğer şehirlerdeki işletmelerimizle de buluşturmak amacıyla Vodafone Business Dijitalleşme Tırı ile yola çıktık. İşletmelerin yoğun olarak yer aldığı sanayi şehirlerini seçmeye gayret gösterdik. Toplam 12 şehri gezmeyi planladık ve turumuza Adana’dan başladık. Tırımız daha sonra sırasıyla; Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Kayseri, Antalya, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve İstanbul’da işletmelerimizle buluştu. Belediyelerden üniversitelere, sanayiden medya şirketlerine kadar farklı pek çok alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara dijital çözümlerimizi sunduk ve yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Vodafone Business Dijitalleşme Tırımız ile 8 bin kilometreden fazla yol kat ettik ve 10 binden fazla kişiye ulaştık. Vodafone Business olarak; işletmelerin ihtiyaçlarını yakından takip edip, onlara özel çözümler üreterek, dijitalleşme süreçlerine en hızlı şekilde destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ