Makine Haber

Vestel ve Ege Üniversitesi iş birliği protokolü imzaladı

Vestel ve Ege Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, Ege Üniversitesi, Vestel’in ürün ve teknoloji geliştirme, farklılaştırma ve onay süreçlerinde ‘bilim danışmanı’ olarak konumlanırken; Vestel’in ürün ve teknolojileri Ege Üniversitesi onayı ve tavsiyesi ile tüketicilerle buluşacak.

  • 25 Kasım 2020
Vestel ve Ege Üniversitesi iş birliği protokolü imzaladı

Vestel, üniversite-sanayi iş birliği konusunda yeni bir projeye daha imza attı. Şirket, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi ile; öğrencilerin mesleki gelişimine destek vermek, üniversite-sanayi iş birliğini artırmak ve ürün ve teknoloji geliştirmek üzere güç birliği yapacak. Protokol kapsamında Ege Üniversitesi, Vestel ve Regal markalı ürünlerin geliştirilmesi ve tedarik edilmesi sürecinde bilim danışmanı olarak yer alacak. Öte yandan, Vestel’in teknolojileri de Ege Üniversitesi tarafından test edilecek. Ege Üniversitesi öğretim üyelerinin inceleyeceği ürünler; enerji ve su tasarrufu, hava kalitesi, besin değerini koruması ve sessiz çalışması gibi konularda testten geçecek. Öğrencilerin de aktif rol alacağı projede; uzun dönemde bitirme veya doktora tezlerinin yazılması, akademik çalışmaların yapılması ve TÜBİTAK projelerine başvurulması hedefleniyor.

Güler: “Üstün teknolojili ürünler sunuyoruz”
Yıllardır tüketicilere yenilikleri ve birçok rekortmen ürünü üstün teknolojilerle sunduklarını ifade eden Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, şunları aktardı: “Sürdürülebilir ve çevreci bir yaklaşımla; daha az enerji ve su tüketen, hava kalitesini artıran, hijyeni ön plana çıkan, daha sessiz çalışan rekortmen ürünler ve gıda israfının önüne geçmeye yardımcı teknolojiler üretiyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri, bu sene pandemi başında Türkiye’de ilk kez lansmanını yaptığımız Gün Işığı Teknolojisi oldu. Söz konusu teknolojiye sahip buzdolaplarımız, çamaşır makinelerimiz, bulaşık makinelerimiz ve klimalarımız, bu dönemde tüketicilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ürünler oldular. Güneş ışığından ilham alarak geliştirdiğimiz bu teknoloji ile; gıdalar daha uzun ömürlü, çamaşır ve bulaşıklar daha hijyenik ve ortamın havası daha temiz.”
Söz konusu ürünlerin her zaman bağımsız bir test kuruluşu tarafından test edilip onaylandığını kaydeden Güler, “Bu kapsamda ülkemizin saygın eğitim kurumlarından Ege Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz güç birliği, üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden biri olacak. Tüketicilerimizin bu iş birliğine duyacağı güvenle; daha az enerji ile su tüketen ve hijyen koşullarında üstün performans sağlayan ürünlerimizi güvenle tercih edeceklerine inanıyoruz. Ürün geliştirme ve tedarik süreçlerimizde bilim danışmanı olarak yer alacak olan Ege Üniversitesi, markamızın gelişimi ve güvenilirliği açısından bize değer katacak” dedi.

Budak: “Üniversite-sanayi iş birliklerine her alanda önem veriyoruz”


Üniversite-sanayi iş birliklerine her alanda önem verdiklerini belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da, şunları aktardı: “Ege Üniversitesi olarak bilimsel gelişime yaptığımız katkılar gün geçtikçe artıyor. Bilimin ülke kalkınmasındaki öneminin farkında olan ve bu yönde çalışmalarını yönlendiren, araştırma ve eğitim alanında bölgesel, ulusal ve evrensel gereksinimleri karşılama vizyonuna sahip bir anlayış içindeyiz. Ülkemizin ve bölgemizin en önemli kuruluşlarından olan Vestel ile üniversite-sanayi iş birliğinin güzel örneklerinden birini gerçekleştirmek üzere imzaladığımız protokol, üniversitemizde akademik olarak üretilen bilgilerin teknolojik olarak yatırıma ve katma değere dönüştürülmesinde etkili olacak. Son yıllarda ülkemizde öncelikli alan olarak belirlenen teknoloji konularında, üniversitemizde yapılan çalışmaların sanayide karşılık bulması, akademik olarak harcanan emeklerin ülke yararına dönüşmesine yol açıyor. Bu bağlamda, başta mühendislik fakültesi ve fen fakültesi olmak üzere Ege Üniversitesi’nin ilgili birimleri yapılacak ortak çalışmaların ülkemize fayda sağlayacağına inanıyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ