Makine Haber

TürkTraktör, 2. Ar-Ge merkezinin resmi belgesini aldı

Kurulduğu günden beri yenilikçi projelere imza atan TürkTraktör, çalışmalarına hız katacak ikinci Ar-Ge merkezini İstanbul’da faaliyete geçirdi. Şirketin geçtiğimiz yıl açtığı Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi, 1 yıl gibi kısa bir sürede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayını alarak Ar-Ge merkezi olarak çalışmaya başladı.

  • 19 Kasım 2019
TürkTraktör, 2. Ar-Ge merkezinin resmi belgesini aldı

TürkTraktör, ‘VII. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde, İstanbul’daki 2. Ar-Ge merkezi için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan Ar-Ge merkezi sertifikasını aldı. 2009 yılında sektörün ilk Ar-Ge merkezini hayata geçiren kuruluş, İstanbul’da açtığı yeni merkez ile çalışmalarının çeşitliliğini artıracak.

Özdöngül: “166 patente ulaştık”
TürkTraktör Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nebi Doğan Özdöngül, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Özellikle küresel rekabette öne çıkmanın en önemli koşulu, Ar-Ge yatırımları ve bunların devamlılığını sağlayabilmekten geçiyor. Çiftçilerimizin hayatlarında ve tarımsal faaliyetlerinde fark yaratacak teknolojileri geliştirmek konusunda kararlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2019 Ekim ayı itibarıyla 10‘u uluslararası, 156’sı ise ulusal olacak şekilde toplamda 166 patente ulaştık.”


Gerek Türkiye, gerekse de dünya pazarında sahip oldukları güçlü konumun en önemli dayanağının Ar-Ge alanındaki çalışmaları olduğunu vurgulayan Özdöngül, “Traktörü sıfırdan ticari ürün haline dönüşene kadar, motor da dahil olmak üzere komple tasarlayacak, geliştirecek ve test edecek tüm yeteneklere ve altyapıya sahibiz. Yatırımlarımıza finansman sağlamayı ve insan gücü olarak da büyüyen bir yapıyla yolumuza devam etmeyi sürdürüyoruz. Ankara’nın ardından İstanbul’daki Ar-Ge merkezimizi faaliyete geçirdik. Böylece, 115’i araştırmacı olmak üzere yaklaşık 150 Ar-Ge personelimiz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyüyen Ar-Ge yapımızı yeni bir lokasyon ile destekleyerek, otomotiv sektöründe özellikle tasarım alanında deneyimli daha fazla kişiye ulaşarak Ar-Ge çalışmalarımızın çeşitliliğini de artıracağız. Ar-Ge ve inovasyona verdiğimiz değerin bir yansıması olarak bugüne dek yaptığımız çalışmalarla hem ulusal, hem de uluslararası platformlarda pek çok ödüle de lâyık görülmüş şirket olarak, bugün aldığımız 2. merkezimizin resmi belgesi de bizi gururlandırıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ