Makine Haber

Vestel, Ar-Ge’de en başarılı şirket oldu

Vestel, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen ‘7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’nde birinci oldu. İstihdam kapasitelerine göre kategorilere ayrılan ödül töreninde şirket, 250 ve üzerinde Ar-Ge personeli istihdam eden büyük ölçekli firmalar arasında birincilik ödülüne lâyık görüldü.

  • 19 Kasım 2019
Vestel, Ar-Ge’de en başarılı şirket oldu

Vestel Elektronik, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen ‘Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’nden birincilik ödülüyle döndü. Personel istihdamı, harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, işbirliği ve etkileşim, ticarileşme ve fikri mülkiyet yetkinliği gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede öne çıkan şirket, elektronik sektöründe 250 ve üzerinde Ar-Ge personeli istihdam eden Ar-Ge merkezlerinin değerlendirildiği kategoride birinciliğe lâyık görüldü. 19 Kasım 2019’da düzenlenen törende, Vestel Elektronik Genel Müdürü İsmail Murat Sarpel birincilik ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden aldı.

Sarpel: “8 Ar-Ge merkezimizde bilgi ve teknolojiye yatırım yapıyoruz”
Türkiye ve dünya pazarlarına yenilikçi ürünler ve servisler sunmak için 8 Ar-Ge merkezinde bilgi ve teknolojiye yatırım yaptıklarının altını çizen Vestel Elektronik Genel Müdürü İsmail Murat Sarpel, “Böylesine kıymetli bir ödül organizasyonundan birincilikle dönmenin gururunu yaşıyoruz. Uluslararası rekabet ortamında varlığımızı sürdürmenin temelinde inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarımız yer alıyor. Müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayan, Ar-Ge ve ürün geliştirme stratejisi ile çalışan bin 600 kişilik bir Ar-Ge ekibimiz var. Vestel olarak; teknolojiyi takip eden değil, ona yön veren şirketlerden biriyiz. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da açıkladığı gibi, Ar-Ge harcamalarına özel sektör öncülük ediyor. Biz de Vestel olarak, her yıl gelirlerimizin yüzde 2’sini Ar-Ge’ye ayırıyoruz. Biliyoruz ki; Ar-Ge yapmayan, yeni ürün ve yeni teknoloji geliştirmeyen şirketler rekabetle başa çıkamaz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ