Makine Haber

Universal Robots, KOBİ’lere yönelik bir kampanya başlattı

Dünyanın 50 ülkesinde onlarca sektöre hizmet veren ve ‘Dönüşüm için bugün başlayın’ mottosuyla KOBİ’lere yönelik bir kampanyayı hayata geçiren Universal Robots, robotik otomasyona geçişin her işletme için mümkün olduğunun yaygın bir şekilde bilinmesini hedefliyor.

  • 02 Ağustos 2021
Universal Robots, KOBİ’lere yönelik bir kampanya başlattı

Dünyanın 50 ülkesinde 55 bin cobotu ile onlarca sektöre hizmet veren Universal Robots, ‘Dönüşüm için bugün başlayın’ mottosuyla KOBİ’lere yönelik bir kampanyayı hayata geçirdi. Kampanya ile şirket, robotik otomasyona geçişin her işletme için mümkün olduğunun yaygın bir şekilde bilinmesini hedefliyor. Universal Robots, kampanya kapsamında cobotların işletmelerde üretkenliğin ve kalitenin artırılmasına sağladığı katkıların aktarıldığı çalışma kılavuzuna internet sitesinde yer verdi. Şirket ayrıca, talep eden firmalara cobot teknolojisini üretimde nasıl verimli kullanabileceklerine dair değerlendirmelerde bulunuyor ve demo çalışmaları için üreticilerle bir araya geliyor.

Gök: “Geleceğin iş modelinin kolaboratif robotta olacağını öngörüyoruz”


Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Son dönemde KOBİ’lerin robot teknolojileri kullanma eğilimlerine baktığımızda; sadece yüksek adetlerde aynı kalitede üretim yapmanın dışında gerçek anlamda esnekliğe ihtiyaç duyduklarını ve kaliteden ödün vermeden, düşük üretim adetleri için hızlı değişimlere cevap verebilmeyi önemsediklerini gözlemliyoruz. Bu çerçevede, iş birliğine dayalı kolaboratif robotların küçük işletmeler için daha fazla talep göreceğini ve geleceğin iş modelinin kolaboratif robotta olacağını öngörüyoruz.”
Üretimde verimliliğin KOBİ’lerin gelişimi açısından da son derece kritik olduğunu aktaran Gök, “Hızlı yatırım geri dönüşü sağlayan cobotlar büyük alt yapısal değişiklikler gerektirmediğinden, kurulumu minimum yatırım gerektiriyor. Üretim hattında farklı uygulamalar için yeniden hizmete alınabiliyor ve aralıksız 7 gün 24 saat kullanılabiliyor. Universal Robots olarak, robotik ve otomasyon süreçlerine farklı parametreler nedeniyle başlayamayan ya da başlamakta zorlanan tüm ölçekteki KOBİ’ler için cobotlarımızla pek çok avantajı bir arada sunuyoruz. Kolayca erişilebilir robotik otomasyonun sağladığı bu avantajlardan herkesin faydalanabilmesi için, ürünler, ekosistemler, kılavuzlar ve eğitimler sunmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ