Makine Haber

Universal Robots, 50 bininci cobot’unu Vema GmbH’ye sattı

Universal Robots, 50 bininci cobot’unun satışını gerçekleştirdi. Vema tesislerinde düzenlenen törenle; Universal Robots Başkanı Jürgen von Hollen, söz konusu cobot’u Vema technische Kunststoffteile GmbH ve Vema Werkzeug-und Formenbau GmbH’ye teslim etti.

  • 23 Aralık 2020
Universal Robots, 50 bininci cobot’unu Vema GmbH’ye sattı

Universal Robots (UR), daha yüksek verim ve çalışan güvenliği elde etmek isteyen Alman Vema GmbH’ye sattığı cobot ile 50 bininci cobot satışını tamamladı. Söz konusu cobot, Krauchenwies-Göggingen’deki Vema tesislerinde düzenlenen törenle; Universal Robots Başkanı Jürgen von Hollen tarafından Vema technische Kunststoffteile GmbH ve Vema Werkzeug-und Formenbau GmbH’ye teslim edildi.

Hollen: “Tamamen yeni bir pazar segmenti yaratma amacıyla çok çalıştık”


Universal Robots’un yepyeni bir küresel dağıtım ağı, geliştiriciler için yeni bir ekosistem ve sonuç olarak yeni bir iş modeli geliştirdiğini vurgulayan Universal Robots Başkanı Jürgen von Hollen, “Geçtiğimiz 15 yıl boyunca, küçük ve orta ölçekli işletmelerde çok masraflı ya da karmaşık olduğu düşünülen otomasyon süreçleri için tamamen yeni bir pazar segmenti yaratma amacıyla çok çalıştık. Pazar lideri olarak; farkındalık yaratma, standartları belirleme ve geleneksel robot tecrübelerinin etkisi altındaki müşteri algılarını değiştirmek için uğraştık” dedi.
Vema GmbH’nin Universal Robots’un misyonunun gerçekleştiğine dair mükemmel bir örnek olduğunu ifade eden von Hollen, şunları aktardı: “Vema; kendilerinin kurabileceği, programlayabileceği ve yönetebileceği uygun maliyetli, esnek ve kolay kullanımlı bir otomasyon çözümü arıyordu. Tüm bunları Universal Robots’un cobot’larında buldular.”

Veser: “Cobot’ların sosyal mesafe ve karantinaya ihtiyaçları yok”
Sektörde dönüm noktasının bir simgesi olan 50 bininci cobot’u aldıkları için son derece mutlu olduklarını kaydeden Vema GmbH İdari Müdürü Christian Veser ise, “Yeni cobot’la verimimizi hem muazzam ölçüde artırdık, hem de daha yüksek kaliteye ulaştık. Çalışanlarımız ergonomik açıdan zorlayıcı işlerden kurtuldu ve kalite testlerine daha çok odaklanma şansı buldular. Covid-19’un getirdiği zorlukların yönetilebilmesinde de cobot’ların başka bir avantajını keşfettik. Cobot’ların sosyal mesafe ve karantinaya ihtiyaçları yok. Her daim çalışabilirler” dedi.
Şirket çalışanlarının cobot’ları çok sevdiğini; hatta onlara isim verdiklerini anlatan Veser, sözlerini şöyle noktaladı: “İlk üç cobot’un adları ‘Elfriede’, ‘Günther’ ve ‘Bruno.’ Yeni cobot’umuza ise, buraya onu teslim etmeye gelen Universal Robots Başkanı’nın hatırası olarak ‘Jürgen’ adını vereceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ