Makine Haber

Türk Plastik Endüstri Kongresi 14. kez düzenlenecek

Bu yıl 14. kez düzenlenecek PAGEV Türk Plastik Endüstri Kongresi’nde geri dönüşüm konusu masaya yatırılacak. ‘İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Perspektifinden Geri Dönüşüm’ ana temasıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, uzman isimler geri dönüşümü A’dan Z’ye ele alacaklar.

  • 28 Kasım 2019
Türk Plastik Endüstri Kongresi 14. kez düzenlenecek

Türk Plastik Endüstri Kongresi, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından bu yıl 14. kez düzenlenecek. 3 Aralık 2019 tarihinde Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirilecek etkinlikte; Türkiye ve yurtdışından uzmanlar, sektör temsilcileri ve akademisyenler sektörün geleceğini geri dönüşüm çerçevesinden tartışacaklar.
Daha fazla geri dönüşüm için ne gibi teknolojik yeniliklere ihtiyaç var? Döngüsel ekonomi yaratarak plastik atık problemi nasıl çözülebilir? Plastikler en hızlı nasıl sürdürülebilir bir malzeme haline dönüştürülebilir? vb. sorular 14. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi’nde cevap bulacak.
Etkinlik; PAGEV 1. Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürü Ercan Gülay’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak. Kongrenin ilk oturumunda; Erema CEO’su Manfred Hackl, Tomra Plastik Malzemeler ve Prosesleri Başkan Yardımcısı Dr. Harald Lehmann, Metin Bilgili Eğitim ve Danışmanlık Genel Müdürü Metin Bilgili ve EuPC Genel Müdürü Alexander Dangis konuşma yapacak. İkinci oturumun konuşmacıları ise; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık ve Atık İşleme Dairesi Başkanı Sadiye Bilgiç Karabulut, Arçelik Çevre Yöneticisi Zeynep Özbek, Pepsico Sürdürülebilirlik & Dış İlişkiler Müdürü Gözde Morkoç Nikelay ve REC Türkiye Kıdemli Danışmanı Onur Akpulat olacak.

‘Sıfır Atık İçin Geri Dönüşüm’ adlı bir panel de düzenlenecek
Kongrenin öğleden sonraki oturumunda ise, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde ‘Sıfır Atık İçin Geri Dönüşüm’ adlı bir panel gerçekleştirilecek. Panelde; TOBB Kimya Sanayi Meclis Başkanı Timur Erk, Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Birol Ekici, Değerlendirilebilir Atık Malzemeler Sanayicileri Derneği (TÜDAM) Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Kılıç, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, Sokak Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman, MTM Plastik Geri Dönüşüm Genel Koordinatörü Taha Mahserci ve Adanus Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Nadir Gök, sıfır atık için geri dönüşüm konusunu tüm yönleri ile ele alacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ