Türk metal işleme sektörü EMO Hannover Fuarı’na çıkarma yapacak

EMO Dünya Turu’nun 2023 yılı ilk yarısında uğrayacağı yaklaşık 40 etkinlik ülkesinden biri olarak öne çıkan Türkiye’de, 18-23 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak EMO Hannover 2023 Fuarı’nın tanıtımı için bir basın toplantısı düzenlendi.

  • 15 Haziran 2023
Türk metal işleme sektörü EMO Hannover Fuarı’na çıkarma yapacak

Üretim teknolojisi alanında dünyanın önde gelen ticaret fuarı olan EMO Hannover, 18-23 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek. En son uluslararası üretim teknolojilerinin sergileneceği etkinlik, aynı zamanda sektördeki gelişmelere de ışık tutacak. EMO Dünya Turu’nun 2023 yılı ilk yarısında uğrayacağı yaklaşık 40 etkinlik ülkesinden biri olarak öne çıkan Türkiye’de, 15 Haziran 2023’te fuarın tanıtımı için bir basın toplantısı düzenlendi.

Klar: “Dünyanın her yerindeki fuarlara katılan Türk firmalarını destekliyoruz”
Hannover Fairs Turkey’in 27 yıldır Türkiye’deki uluslararası fuarcılık pazarının önemli bir parçası olduğunu ve dünyanın her yerindeki fuarlara katılan Türk firmalarını desteklediklerini belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Annika Klar, “Türkiye’nin önemli firmaları yıllardır EMO Hannover’e katılım sağlıyor. Türkiye sanayisi ve üretimi her geçen gün büyürken, üreticiler dünyanın dev fuarlarında yer alarak uluslararası pazardaki paylarını artırmaya çalışıyor. EMO Hannover’a bu yıl, 60’a yakın Türk firması katılım sağlıyor ve fuar Türkiye takım tezgahları sektörünün ihracat büyümesine önemli katkı sağlıyor” dedi. Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin uzun süredir iyi olması nedeniyle ihracatta olumlu sonuçlar alındığının altını çizen Annika Klar, “Bu ilişkilerin de etkisiyle EMO Hannover, Türkiye takım tezgahı üreticilerinin geleceğe yönelik yatırım kararlarında ve atacakları yeni adımlarda önemli rol oynuyor. Fuar süresince Türkiye’den üreticiler yeni pazarlarla buluşacak ve yeni iş anlaşmaları imzalayacak. Böyle bir verimliliğe katkıda bulunmak elbette bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Schäfer: “EMO Hannover yenilikçilik odaklı”
Üretim teknolojisinin endüstri projelerinin gerçekleştirilmesi için büyük önem taşıdığını belirten Alman Takım Tezgahları Üreticileri Derneği’nin (VDW) Yönetici Müdürü Dr. Wilfried Schäfer ise, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “EMO Hannover’de, devlet ve yatırım teşvik kurumlarındaki yetkililer, planlanan projeleri uygulamak için hangi teknolojilerin kullanılabileceği konusunda bilgi edinebiliyorlar. EMO Hannover 2019’u, 149 ülkeden 120 bin satın almacı ziyaret etti. Bunların yüzde 51’i Almanya dışından güncel ve en son bilgilere dayanarak yatırım kararlarını vermek için geldi. İtalya ve Çin’den sonra üçüncü en büyük yurt dışı ziyaretçi grubunu Türkiye’nin temsil ettiği 2019 organizasyonuna Türkiye’den 3 bine yakın satın almacı geldi.”
EMO Hannover’in yenilikçilik odaklı olduğunu ifade eden Schäfer, “Endüstri değişen koşullar altında üretim yapmak zorunda. Bu nedenle fuarımızın mottosu ‘Üretimde Yenilikçilik’. Bu motto bir yandan müşterilere yeni teknolojilere yatırım yapma çağrısını tanımlarken diğer yandan da üreticileri en son yeniliklerini ve çözümlerini sunmaları için motive ediyor” diye konuştu.

Aydoğdu: “Yeni gelişmeleri ve trendleri yakından takip etme fırsatı sağlayacak”
EMO basın toplantısında konuşan Tezmaksan A.Ş. Genel Müdürü Hakan Aydoğdu da şu ifadeleri kullandı: “İnovasyon döngülerini bu fuardaki sunumlarında göstermeyi önceleyen katılımcıları sayesinde EMO Hannover, yeni gelişmeleri ve trendleri yakından takip etme fırsatı sağlayacak. Bu sayede de ülkemizin ekonomisine ve üretim gücüne değer katan sanayicilerin yeni iş fırsatlarıyla yüz yüze görüşmesine fırsat tanıyacak. Fuar tarihleri dışında da üretimde modernizasyon süreçlerinin arkasındaki aktif güçlerden biri olmayı görev edinen EMO Hannover’in bu minvalde kendisini her geçen gün geliştirmesi de sektörümüz adına çok büyük bir kazanım.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ