Makine Haber

Teknopark İstanbul TTO, Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı’na damga vurdu

Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı, Avrupa Patent Ofisi ve Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu organizasyonuyla düzenlenen 4. Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı’na katıldı.

  • 08 Kasım 2019
Teknopark İstanbul TTO, Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı’na damga vurdu

Bilimsel ve teknolojik bilgiyle kalkınmaya aracılık etmek, üretilen bilginin ticarileştirilmesini sağlamak ve teknoloji transferini desteklemek amacıyla Teknopark İstanbul tarafından kurulan Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), 4. Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı’na (ISIF’19) katıldı. Etkinlikte 10 patent ile yer alan TTO’nun tüm patentleri madalya ile ödüllendirildi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) organizasyonuyla düzenlenen yarışmada; Teknopark İstanbul girişimcileri 2 altın, 7 gümüş ve 1 onur madalyası kazandı. Etkinliğin en büyük ödülü kabul edilen ‘The International Federation of Inspection Agencies (IFIA) Grand Prix Kupası’nı ise Teknopark İstanbul TTO ekibi kazandı.

Topçu: “Gurur duyuyoruz”
Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, savunma, inşaat, enerji, sağlık, güvenlik ve haberleşme gibi kritik sektörlerde yüksek teknolojili Ar-Ge geliştirmeleri yapan Teknopark İstanbul girişimcilerinin yarışmada elde ettikleri başarıdan gurur duyduklarını söyledi. Topçu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Teknopark İstanbul olarak girişimcilerimizi, geliştirdikleri ürünlerden ticari bir fayda elde edebilmeleri için TTO yapılanmamızla yakından destekliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ