Makine Haber

Scara robot serisine SR-20iA modeli de eklendi

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, büyüyen Scara robot serisine SR-20iA modelini de ekledi. Şirketin bugüne kadarki en güçlü Scara modeli olan robot, 20 kg’a kadar taşıma kapasitesiyle dikkat çekerken; maksimum verimlilik sayesinde birçok sektöre kolaylık sağlıyor.

Scara robot serisine SR-20iA modeli de eklendi

Fanuc

Fanuc, Scara robot ailesine yeni bir üye daha ekledi. 20 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunan SR-20iA modeli, 0,45 kgm2 bilek ataleti ve az yer kaplama özellikleri ile; montaj, malzeme taşıma, toplama ve ambalajlama gibi geniş bir sektör yelpazesine fayda sağlıyor. 280 x 360 mm boyutlarına, 64 kg ağırlığa ve 1100 mm erişim mesafesine sahip model, hareket aralığı açısından maksimum verimlilik sunuyor. Yüksek taşıma kapasitesi ve bilek ataletinin kombinasyonu ise, daha büyük parçaların montajlarını kolay hale getiriyor.
Fanuc’un bu zamana kadarki en dayanıklı Scara robotu olan ve yüksek hızlı montaj ihtiyaçlarını kolayca karşılayan SR-20iA, sunduğu 250 N azami bastırma kuvvetiyle son zamanlarda önemi artan güneş panelleri ve batarya grubu gibi uygulama alanları için ideal bir robot olarak ön plana çıkıyor.
Performanstan ödün vermeyen özelliklerinin yanı sıra uygun maliyeti de endüstriyle buluşturan SR-20iA modelinde, tüm Fanuc robotlarında olduğu gibi son teknoloji Fanuc yazılımı ve özellikleri bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ