Makine Haber

Rockwell Automation, Plex Systems’ı 2,22 milyar dolara satın almak için anlaştı

Rockwell Automation, Plex Systems’ı 2,22 milyar dolar nakit karşılığında satın almak için anlaştı. Plex Systems’ın önde gelen abonelik tabanlı akıllı imalat platformu, müşterilerin dijital dönüşümünü hızlandırarak; dağıtımı kolay, buluta özel çözümler ile uçtan uca üretim sistemlerine yönelik görünebilirliği iyileştiriyor.

  • 02 Eylül 2021
Rockwell Automation, Plex Systems’ı 2,22 milyar dolara satın almak için anlaştı

Rockwell Automation, buluta özel akıllı imalat platformu Plex Systems’ı 2,22 milyar dolar nakit karşılığında satın almak için anlaştı. Gelişmiş üretim yürütme sistemleri, kalite ve tedarik zinciri yönetimi özellikleri dâhil olmak üzere belirli bir ölçekte tek kurulumlu, çok kiracılı hizmet olarak yazılım imalat platformunu sunan Plex’in 700’ü aşkın müşterisi bulunuyor.

Moret: “The Connected Enterprise’ı hayata geçirme stratejimizi hızlandıracak”
Rockwell Automation’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Blake Moret, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bu satın alma; müşterilerimiz operasyonlarında dayanıklılık, çeviklik ve sürdürülebilirliği iyileştirmek için bulut çözümlerini giderek daha fazla benimsedikçe, onlar için değer elde etme süresini kısaltarak, The Connected Enterprise’ı hayata geçirme stratejimizi hızlandıracak. Plex’in modern bulut teknolojisini Rockwell Automation’ın var olan yazılım portföyü ve etki alanı uzmanlığıyla birleştirmek müşteri değeri katacak ve kazanmak için daha fazla yol oluşturacak. Ayrıca bu satın alma, yazılım geliri büyümemizi hızlandırarak yıllık kalıcı gelir akışlarımızı da güçlendirecek.”

Shepherd: “Veri ve teknolojinin gücüne inanıyoruz”
Üretimi ve endüstriyel operasyonu dönüştürmek için veri ve teknolojinin gücüne inandıklarını ifade eden Rockwell Automation’ın Yazılım ve Kontrolden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Brian Shepherd ise, “Fiix satın alımımızla sağlanan gelişmiş varlık yönetimi ve yönetim özellikleriyle birlikte Rockwell Automation, Plex satın alımının tamamlanmasının ardından, müşterilerimizin üretim sistemleri için güçlü bir buluta özel çözümler portföyüne sahip olacak” dedi.

Berutti: “Plex her zaman bir şirketten daha fazlası olmuştur”
“Plex her zaman bir şirketten daha fazlası olmuştur” diyen Plex CEO’su Bill Berutti de, şunları söyledi: “Akıllı imalata geçişte lider ve dünya genelindeki 700’ü aşkın imalat şirketi için güvenilir bir ortak olduk. Güçlerimizi Rockwell Automation ile birleştirmek, erişimimiz ve etkimizi genişletmek ve imalatı buluta taşıma misyonumuzu hızlandırmak için hamle yaptığımızdan müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için harika oldu.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ