Makine Haber

Poliüretan ve kompozit sektörü İstanbul’da sahne alacak

Poliüretan ve kompozitin önde gelenleri, 28-30 Kasım tarihleri arasında Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show fuarlarında bir araya gelecek. 12 bin metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırlayacak etkinlikler, 200’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak.

  • 05 Kasım 2019
Poliüretan ve kompozit sektörü İstanbul’da sahne alacak

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmak için başlattığı ‘milli teknoloji hamlesi’nde kritik öneme sahip sektörlerden poliüretan ve kompozitin önde gelenleri, 28-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show fuarlarında bir araya gelecek. İstanbul Fuar Merkezi’nde 12 bin metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırlayacak etkinlikler, 200’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak.
Poliüretan; uçaktan yapılara, ayakkabıdan elektroniğe, otomobilden savunma sanayiine medikalden spora birçok alanda kullanılırken, yalıtım, şekillendirilebilirlik ve yanmazlık gibi benzersiz özellikler taşıyor.
Türkiye’nin savunma sanayiindeki hızlı gelişimi ile dikkat çeken kompozit ise; inşaattan yenilenebilir enerji, kara, deniz, hava ve demiryollarına kadar geniş bir alanda kullanılıyor.
Putech Eurasia ve Eurasian Composites Show kapsamında ayrıca, poliüretan ve kompozit sektörünün önemli isimleri, düzenlenecek olan panellerle bugünü değerlendirirken, geleceğe de ışık tutacaklar. Endüstrideki yeniliklerin odakta olacağı panellerde, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinde kompozit ve poliüretanın yeri ve öneminden bahsedilerek, başarı hikâyeleri konuşulacak.

Yaman: “Türkiye için kritik bir öneme sahip”
Putech Eurasia ve Eurasian Composite Show fuarlarının organizatörü Artkim Fuarcılık’ın Genel Direktörü Cengiz Yaman, poliüretan ve kompozitin Türkiye için kritik öneme sahip sektörler arasında yer aldığını vurguladı. Yaman, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin başlattığı ‘milli teknoloji hamlesi’nin bayraktarlığını yapan İHA ve SİHA’lar için poliüretan ve kompozit kritik bir öneme sahip. Ülkemizin başlattığı bu hamlede, Türkiye’nin poliüretan ve kompozit gibi stratejik endüstrilerde bu misyonunu gerçekleştirmesine katkı sunmak için bölgenin en önemli buluşmasını İstanbul’da yapıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ