Makine Haber

PFMC serisi debimetre ile makinaların tüketimleri en doğru şekilde ölçülüyor

Pnömatikte dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan SMC, oldukça geniş olan debimetre ailesine bir yenisini daha ekliyor. Hassas ölçüm aralıklarına ve çeşitli bağlantı ölçülerine sahip olan PFMC serisi debimetre ile makinaların tüketimleri en doğru şekilde ölçülüyor.

  • 03 Şubat 2020
PFMC serisi debimetre ile makinaların tüketimleri en doğru şekilde ölçülüyor

SMC Turkey

Günümüzde enerji verimliliğinden uzak olmak oldukça zor. Pnömatik sistemlerde enerji tasarrufu yapabilmenin en önemli adımı da tüketimi gözlemlemek. Sadece neler olup bittiği gözlemlenebildiğinde bile etkili bir enerji yönetim politikası ortaya çıkıyor.
PFMC serisi debimetre ile makina tüketimleri her an gözlemlenebiliyor. Böylece, ihtiyaç duyulan basınçlı hava miktarı öğrenilecek ve gereğinden fazla tüketimin önüne geçilecektir. 100:1 akış oranına sahip olması ile geniş ölçüm aralığında hassas ölçüm sonuçları veren seri ile en küçük tüketimler bile rahatlıkla gözlenebiliyor.
3 renkli 2 farklı ekran etiketine sahip olması ile anlık ve toplam değerlerin kolayca görülebilmesine olanak sağlayan PFMC serisi ile arzu edilen değer sadece 3 adımda ayarlanabilir. Ayrıca alt ekrandan, debimetrenin bağlı olduğu hattaki en düşük ve en yüksek tüketim değerleri kolayca takip edilebilir.

Zorlu ortam koşullarında büyük avantaj sağlıyor
Ekranın dönebiliyor olması zorlu ortam koşullarında büyük avantaj sağlıyor. Ekran, 45°’lik artışlarla saat yönünde 225° ve saat yönünün tersine 90° olacak şekilde, toplam 315°‘lik dönme açısına sahip. Bu da, ekranın ters kalacağı durumlar için önemli bir çözüm sunuyor.
Çıkıntılı bypass yapısı sayesinde, basınçlı hava hattında oluşabilecek nem ya da katı partiküllerin sensörle doğrudan temasının önüne geçildiği seride; kötü hava koşullarına karşın sensörün zarar görmesinin önüne geçilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ