Makine Haber

Otokar, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı

Otokar, Arifiye’de 552 bin metrekare alana yayılı fabrikasında Covid-19 sürecinin en başından itibaren hayata geçirdiği güvenli üretim uygulamaları ve düzenlemeleriyle, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

  • 08 Temmuz 2020
Otokar, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi için tüm denetimlerini başarı ile tamamladı. Şirket; Covid-19 pandemisinin Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren hayata geçirdiği önlemler, çalışanları için her alanda aldığı üst düzey hijyen tedbirleri ve tüm paydaşlarının sağlığını gözeten uygulamalarıyla hem otomotiv, hem de savunma sanayii alanlarında TSE’den Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önlemler alan, iş yeri hekimlerinin yönetiminde Koronavirüs Danışma Merkezi kuran Otokar; üretim alanları, ofisleri, personel soyunma odaları ile yemekhanesinin uygunluğu ve dış hizmet tedarikçilerinin kontrolleri gibi farklı alanlarda TSE denetiminden geçti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ