Makine Haber

Öğrenciler, Dassault Systèmes’in düzenlediği yarışmada yeteneklerini sergileyecekler

Dassault Systèmes tarafından düzenlenen ‘Yılın Projesi 2021’ adlı yarışma, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından 16 yaşın üzerindeki öğrencilere, Dassault Systèmes’in çözümlerini kullanarak yaratacakları yenilikçi fikirleriyle tanınma fırsatı sunacak.

Öğrenciler, Dassault Systèmes’in düzenlediği yarışmada yeteneklerini sergileyecekler

İşletmelere ve insanlara iş birliğine dayalı 3D sanal ortamlar sunan Dassault Systèmes, geleceğin inovasyon öncülerine ilham vermek ve Endüstri Rönesansı’nda ihtiyaç duyacakları becerileri geliştirmelerine yardım etmek için bir yarışma başlattı. ‘Yılın Projesi 2021’ adlı yarışma, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından 16 yaşın üzerindeki öğrencilere, Dassault Systèmes’in çözümlerini kullanarak yaratacakları yenilikçi fikirleriyle tanınma fırsatı sunacak.
Yarışmaya katılan bütün öğrenciler, fikirlerini hayata geçirebilmeleri için 3DExperience platformu lisansına ücretsiz sahip olabilecekler. Öğrenciler eğer isterlerse, önceden hazırlamış oldukları bir proje ile de yarışmaya katılabilecekler. Tasarım, inovasyon, iş birliği, sürdürülebilirlik ve diğer farklı kriterlere göre değerlendirilecek çeşitli kategorilerde toplam 16 proje, jüri tarafından ya da sosyal medyada yapılacak oylamalarla seçilecek. Projesi birinci gelen öğrenciler; Nintendo Switch’ten e-scooter’a kadar çeşitli ödüllerin yanı sıra, talep tabanlı üretim hizmeti 3DExperience Market Place Make ile projelerinin 3 boyutlu baskısını yaptırma hakkını da kazanacaklar.
13 Haziran’a kadar başvuruya açık olacak yarışmada, kazananlar 9 Temmuz’da Dassault Systèmes’in 3DExperience Edu web sitesinde ve Dassault Systèmes Facebook sayfasında duyurulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ