Makine Haber

Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon kontrol sistemi ürünleri için yeni üretim tesisi kurmak üzere 42 bin metrekarelik arazi satın aldı

Fabrika otomasyon kontrol sistemi ürünleri için yeni bir üretim tesisi kurmak üzere Japonya’nın Aichi Eyaleti’nin Owariasahi şehrinde 42 bin metrekarelik arazi satın alan Mitsubishi Electric, yeni tesisi 2025 yılının Nisan ayında faaliyete geçirmeyi planlıyor.

  • 05 Mayıs 2022
Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon kontrol sistemi ürünleri için yeni üretim tesisi kurmak üzere 42 bin metrekarelik arazi satın aldı

Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon kontrol sistemi ürünleri için yeni bir üretim tesisi kurmak üzere Japonya’nın Aichi Eyaleti’nin Owariasahi şehrinde 42 bin metrekarelik arazi satın aldı. Tesisin Nisan 2025 tarihinde faaliyete geçmesi planlanıyor.
Fabrika otomasyon ürünlerine yönelik imalat endüstrisinden gelen talebin özellikle yarı iletkenler, elektronik bileşenler ve veri merkezleri gibi dijital sektörlerde, aynı zamanda lityum iyon piller gibi karbonsuzlaştırmayla ilgili alanlarda orta ila uzun vadeli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Söz konusu talebi karşılamak için Mitsubishi Electric, ana fabrika otomasyon üretim tesislerinin bulunduğu Nagoya Works’e komşu olan Owariasahi şehrinde yeni bir üretim tesisi kurmak için yaklaşık 13 milyar yen (yaklaşık 110 milyon dolar) yatırım yapacak.

5G iletişimi gibi birçok ileri teknoloji kullanılacak
Yeni fabrika; üretim sırasında makineler, çalışanlar ve otomatik yönlendirmeli sürücüsüz araçların aynı anda bağlanmasına olanak tanıyan 5G iletişimi gibi birçok ileri teknolojiyi kullanacak. Fabrika genelinde yüksek hızlı ve gerçek zamanlı toplanan veriler, yapay zeka tabanlı analiz kullanarak güvenli ve esnek bir üretim ortamı için üretim döngüsünün tüm yönleriyle ilgili veri setleri sağlayacak. Toplam 33 bin 600 metrekare alana sahip, depreme dayanıklı üç katlı bir yapı olarak inşa edilecek fabrikada, Mitsubishi Electric’in dijital üretim çözümü e-F@ctory kullanılacak. Yeni fabrika, lojistikte artan verimlilik için sürücüsüz araçların tam olarak kullanılması, senkronize dijital ve gerçek üretim için dijital ikiz teknolojileri de dahil olmak üzere otomatik üretim süreçlerinin kullanımını genişletecek. e-F@ctory tabanlı bir enerji izleme sistemi ile LED aydınlatma, fotovoltaik sistemler ve biyotopların kullanımını içeren bir dizi CO2 azaltma faaliyeti de uygulayacak tesisin karbon nötrlüğü sağlaması bekleniyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ