Makine Haber

Mengül: “WIN Eurasia 2024’te Hidrojen Özel Alanı kuracağız”

Hannover Fairs Turkey WIN Eurasia Proje Yöneticisi Sena Mengül, fosil yakıtlara dayalı olan enerji üretimi ve tüketiminin yaratmış olduğu çevre kirliliğini önleyebilmek adına daha sürdürülebilir ve temiz olan hidrojen enerjisinin üretimi ve uygulanabilirliğinin Hidrojen Özel Alanı’nda ele alınacağını söyledi.

  • 14 Mart 2024
Mengül: “WIN Eurasia 2024’te Hidrojen Özel Alanı kuracağız”

WIN Eurasia, yaratacağı 30 milyon iş olanağı dahil dünya ekonomisine 2050 yılına kadar etkisi 2.5 trilyon dolar olması beklenen hidrojen enerjisini sektörle buluşturmaya hazırlanıyor. Son yıllarda boyutu katlanarak artan ve sıklıkla gündeme gelen iklim krizi, hidrojen enerjisi üretimini küresel çapta güçlü bir çözüm haline getiriyor. Hidrojen; birim kütle başına en yüksek enerji içeriği ve düşük çevresel etkisi ile fosil yakıt bazlı enerji kaynakları yerine; enerji taşıyıcısı olarak önemli bir alternatif olarak ortaya çıkıyor.

“Enerjide sürdürülebilir çözümlere dikkat çekmeyi hedefliyoruz”
Hannover Fairs Turkey WIN Eurasia Proje Yöneticisi Sena Mengül, fosil yakıtlara dayalı olan enerji üretimi ve tüketiminin yaratmış olduğu çevre kirliliğini önleyebilmek adına daha sürdürülebilir ve temiz olan hidrojen enerjisinin üretimi ve uygulanabilirliğini WIN Eurasia 2024’te kuracakları Hidrojen Özel Alanı’nda ele alınacağını söyledi.
Kurulacak Hidrojen Özel Alanı ile birlikte enerjide sürdürülebilir çözümlere dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirten Mengül, “Bu yıl yenilenebilir enerji teknolojisine önem vereceğimiz bir yıl olacak. Enerji sektörü gelişen teknolojiler odağında ürettiği teknolojilerin yanı sıra son yıllarda kaynakların çevreye olan etkilerini azaltmaya yönelik çalışmalarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Fuarımızda yer alacak enerji danışma hizmetleri gibi pek çok ürün ve çözüm sektörün geleceğine ışık tutacak. Fuarda hidrojene dayalı endüstriyel dönüşümde rol oynayan firmaların en yeni çözümleri görülebilecek. Firmalar ayrıca yeni ürünleri doğrudan deneyimleme imkanına sahip olacak. Hidrojen Özel Alanı’nda fosil yakıtlara dayalı enerji üretim ve tüketimi yerine daha sürdürülebilir olan temiz hidrojen enerjisinin üretimi ve uygulanabilirliği görülebilecek. Firmalar burada Türkiye’de gerçekleşen yeni yatırımları da görme fırsatı bulacaklar. Ayrıca firmalar hidrojen enerjisine dair gelişmeleri 4 gün boyunca Hidrojen sahnesinde düzenlenecek seminer ve paneller ile sektörün önde gelen isimlerinden dinleme imkânı bulacak. Özetle tüm dünyadan gelecek ziyaretçilerle de sektörün ticaret hacminin gelişimine de önemli bir katkıda bulunacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ