Makine Haber

Kudo: “Avrupa’daki Toyota fabrikalarına akıllı sistemler ihraç edeceğiz”

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Üretim Mühendisliği ve Sistem Geliştirme Merkezi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar-Ge onayı aldı. Şirket, söz konusu merkezde gerçekleştirilecek çalışmalarla Avrupa’daki Toyota fabrikalarına akıllı sistemler ihraç etmeyi hedefliyor.

  • 06 Ocak 2020
Kudo: “Avrupa’daki Toyota fabrikalarına akıllı sistemler ihraç edeceğiz”

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 27 Haziran 2019’da resmi açılışı gerçekleştirilen Üretim Mühendisliği ve Sistem Geliştirme Merkezi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar-Ge onayı aldı. Üretim ve bakım proseslerinin daha emniyetli gerçekleştirilmesi ve daha düşük maliyetli teknolojiler geliştirmek için oluşturulan merkezde; Endüstri 4.0, IoT, görüntü işleme ve otomasyon sistemleri vb. konularda çalışmalar yapılacak.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo, “Teknolojik üretim proseslerimiz, nitelikli iş gücümüz, güçlü Ar-Ge altyapımız ve başarılı ihracat performansımızla Türkiye ekonomisine ve sanayisine verdiğimiz katkıyı her geçen gün daha ileriye taşıyoruz. Ar-Ge ve know-how konusunda sektörümüzde öncü olmak en önemli hedeflerimizin biri. Ocak 2019’dan beri faaliyette olan ve geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar-Ge onayı alan merkezimizde, üretim proseslerinin kalbi ve beyni niteliğinde olan akıllı sistemleri Türkiye’de geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Sakarya’daki üretim tesislerimizde geliştireceğimiz bu akıllı sistemleri, Avrupa’daki diğer Toyota fabrikalarına ihraç etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ