Makine Haber

Konya Makine Teknolojileri Fuarları açıldı

Makine, metal işleme ve sac işleme sektörlerinin yanı sıra bu sektörlere otomasyon, elektrik, elektronik, enerji, depolama, istifleme ve taşıma gibi alanlarda ürün ve hizmet sağlayanları buluşturan Konya Makine Teknolojileri Fuarları, 14 Mayıs’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

  • 11 Mayıs 2022
Konya Makine Teknolojileri Fuarları açıldı

Tüyap Konya Fuarcılık’ın 11-14 Mayıs’ta Konya Ticaret Odası-Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlediği makine sektöründe büyük öneme sahip 4 farklı fuar, eş zamanlı olarak kapılarını ziyaretçilere açtı. 4 gün boyunca, KONMAK (Konya Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri Fuarı), KONELEX (Konya Elektrik, Elektronik, Elektromekanik, Enerji Üretimi, Otomasyon Fuarı), İSKON (Konya İstifleme, Depolama, Taşıma, Vinç ve Lojistik Fuarı) ve Konya Sac (Konya Sac İşleme Teknolojileri Fuarı) Fuarları, makine ve ilgili sektörlerden yerli üreticiler ile uluslararası alım gruplarını buluşturacak. 2021’de 23 milyar dolar ile yeni ihracat rekoru kıran Türk makine sektörünün üretim gücünün ve ülke ihracatının arttırılmasında kilit bir role sahip olan fuarlara bu yıl, 25 ülkeden 252 firma ve temsilciliği katılıyor.

Ersözlü: “Fuar başlamadan önce başlayan ticaret, fuar sonrasında da devam edecek”


Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarlarla ilgili olarak şunları dile getirdi: “Sektör için lokomotif şehirlerden biri olan Konya’da gerçekleştirdiğimiz fuarlara yurt içinden 20 binin üzerinde kişinin katılmasını bekliyoruz. Yurt dışından ise yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayacağımızı öngörüyoruz. 4 gün boyunca devam edecek olan Konya Makine Teknolojileri Fuarları’nda Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde yurt dışı alım heyeti organizasyonları gerçekleştiriliyor. İnovatif uygulamamız Akıllı Eşleştirme Sistemi ile Konya Makine Teknolojileri Fuarları’na katılan firmalar, oluşturdukları dijital profil sayesinde fuar öncesinde ürünlerini sergilemeye başladılar. Yine uygulama üzerinden fuar sonrası da sergilemeye devam edebilecekler. Böylece fuar başlamadan önce başlayan ticaret, fuar sonrasında da devam edecek. Akıllı Eşleştirme Sistemi ayrıca fuar katılımcılarına, iş yapma potansiyeli yüksek alıcıları önererek karşılıklı iletişim fırsatı da sunuyor. Konya Makine Teknolojileri Fuarları kapsamında bu sene de sektör ve ülkemiz açısından önemli iş birliklerinin başlayacağına inanıyorum.”

Kenya’dan alım heyeti geldi
Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Johnson Mogoa K. Ondieki de Konya Ticaret Odası destekleri ile organize edilen alım heyetine eşlik ederek, açılış törenine katıldı. Ayrıca fuar esnasında B2B İkili İş Görüşmeleri de yapılan fuarda katılımcılar, yabancı ziyaretçilerle önemli iş birliklerine imza attı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ