Makine Haber

İSO, sokağa çıkma yasağıyla ilgili sanayicilere yönelik bir duyuru yaptı

İstanbul Sanayi Odası, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonlarında aynı saat aralıklarında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında çalışacak firmalar için uygulamanın nasıl olacağına ilişkin sanayicilere yönelik bir duyuru yaptı.

  • 19 Kasım 2020
İSO, sokağa çıkma yasağıyla ilgili sanayicilere yönelik bir duyuru yaptı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), hafta sonları sokağa çıkma yasağında çalışacak firmalar için uygulamanın nasıl olacağına ilişkin sanayicilere yönelik bir duyuru yaptı. Oda’nın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “T.C. İçişleri Bakanlığınca yayımlanan ve 21.11.2020 Cumartesi günü saat 20:00 ila 22.11.2020 Pazar günü saat 10:00 aralığı ile 22 Kasım 2020 Pazar günü saat 20:00 ila 23 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 05:00 aralığında uygulanacak olan ve yeni bir karar alınıncaya kadar bundan sonraki hafta sonlarında da aynı saat aralıklarında uygulanacak olan Sokağa Çıkma Kısıtlaması esaslarını belirleyen 18.11.2020 tarih Genelge’nin 5.1.Maddesinin ‘ğ’ bendi uyarınca ‘Üretim ve imalat tesisleri’ açık bulunabilecek 5.2.Maddesinin ‘ğ’ bendi uyarınca da ‘Üretim ve imalat tesislerinde çalışanlar’ söz konusu kısıtlamadan istisna tutularak çalışmalarına devam edebilecekler.
Belirlenen günlerde firmanız çalışma yapacak ise, herhangi bir kurum veya kuruluştan izin almasına gerek bulunmamaktadır. Ancak, belirtilen zaman aralıklarında çalışacak olan personelinize, firmanıza geliş-gidişlerde kullanılmak üzere yazı verilmesi ve çalışanın söz konusu yazıyı yanında bulundurması faydalı olacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ