Makine Haber

İş süreçlerinde verimlilik sağlayan hidrolik ve elektro hidrolik el aletleri

Hidrolik ve elektro hidrolik el aletleri ile iş süreçlerinde planlama ve kurulum için harcanan zamanı kısaltarak verimlilik sağlayan Weidmüller, zorlu işleri optimize etmek amacıyla hayata geçirdiği profesyonel el aletleri ile uygulamalarda kullanıcılara maksimum performans sunuyor.

  • 05 Ocak 2021
İş süreçlerinde verimlilik sağlayan hidrolik ve elektro hidrolik el aletleri

Weidmüller

İş süreçlerinde en fazla eforun ve zamanın harcandığı aşama, çoğu zaman planlama ve kurulum oluyor. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan el aletleri; bir işin hızlı, verimli ve doğru bir şekilde yapılmasında önemli bir rol oynuyor. Yapılacak iş için uygun el aletinin seçilmesi ve seçilen el aletinin doğru bir şekilde kullanılması, iş için harcanan süreyi önemli ölçüde azaltıyor. Bu sebeple; bir işe başlamadan önce seçilen el aletinin yapılacak iş için uygun olup olmadığı, kullanılan el aletinin gerekli güvenlik koşullarını sağlayıp sağlamadığı ve el aletinin görevli personel tarafından doğru şekilde kullanıp kullanılmadığı büyük bir önem taşıyor. İleri teknoloji ürünleriyle dikkat çeken Weidmüller’in tornavida ve pense gibi standart el aletlerine güçlü bir alternatif olarak son teknoloji ile hayata geçirdiği hidrolik ve elektro hidrolik el aletleri, tüm iş süreçlerinde yüksek verimlilik sağlıyor.

İşlemlerin çok hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor
Weidmüller’in hidrolik ve elektro hidrolik el aletlerinden APG 80 ve HPG 60’ın hidrolik yapısı, işlemlerin çok hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor. 300 mm2’ye kadar çıkabilen geniş işlem aralığı ve 270° döner hızlı hareketli sıkma başlığı ile el oyalayan ve zaman alan görevler çok daha kolay ve hızlı bir hale geliyor. Ürünlerin ergonomik yapısı, kullanım kolaylığını ve güvenliği beraberinde getiriyor. Ürünlerde bulunan basınç sensörü, otomatik olarak basınç seviyesini sınırlandırabiliyor ve kullanıcıların basınç durumunu izleyebilmesine olanak tanıyor. Kıvırma işleminin elektronik kontrolü ve izlenme özelliği, operasyonel süreçleri çok daha güvenli bir hale getiriyor. Bu ürünlerde tüm sıkma döngüleri ve hata mesajları dâhili belleğe kaydedilebiliyor. Ürünün USB girişi sayesinde, alet bilgisayara kolayca bağlanabiliyor ve bu bağlantı üzerinden cihazın takibi, tüm döngülerin ve hata mesajlarının okunması mümkün oluyor. Ürünün klasik el aletlerinden farklı olan bu gelişmiş özelikleri, kullanım kolaylığını ve kullanıcı memnuniyetini beraberinde getiriyor.

Tüm sıkma döngüleri ve hata mesajları dâhili belleğe kaydediliyor
Weidmüller’in elektro hidrolik pabuç sıkma aletlerinden olan EPG 60 ve EPG 45 ile kullanıcılar, işlemlerini klasik el aletlerine göre çok daha kolay ve hızlı tamamlayabiliyor. Bu ürünler 300 mm2’ye kadar geniş işlem aralığı ve 270° döner hızlı hareketli sıkma başlığı ile dikkat çekiyor. Ürünlerde bulunan basınç sensörü aracılığıyla, otomatik basınç sınırlama ve izleme mümkün oluyor. Kıvırma işleminin elektronik ortamda kontrol edilip kolaylıkla izlenebildiği bu aletlerde, tüm sıkma döngüleri ve hata mesajları dâhili belleğe kaydediliyor. EPG 60 ve EPG 45, USB üzerinden bilgisayara kolaylıkla bağlanabildiğinden; ürünlerin tüm döngülerini takip etmek, hata mesajlarını okumak ve ürünlerin sorunsuz çalışıp çalışmadığı denetlemek mümkün oluyor. Şarj durumu göstergeli bu ürünler, Li-ion şarj edilebilir pil ile çalışıyor.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ