Makine Haber

IONITY, Avrupa şarj ağını ABB’nin EA şarj ünitesi ile genişletiyor

2018’de IONITY ile 340 adet yüksek güçlü şarj ünitesi teslim anlaşması imzalayan ABB, 324 adet ek 350 kW’lık EA şarj ünitesi siparişi aldı. 2020’nin sonuna kadar şarj ağının genişletilmesinin ikinci aşaması kapsamında, söz konusu şarj ünitelerinin 24 ülkede kurulumları gerçekleştirilecek.

  • 14 Ocak 2020
IONITY, Avrupa şarj ağını ABB’nin EA şarj ünitesi ile genişletiyor

ABB, IONITY’den 324 adet ek 350 kW’lık yüksek güçlü elektrikli araç (EA) şarj ünitesi siparişi aldı. 2020’nin sonuna kadar şarj ağının genişletilmesinin ikinci aşaması kapsamında, söz konusu şarj ünitelerinin 24 ülkede kurulumları gerçekleştirilecek. Sipariş ile ilgili finansal detaylara ise yer verilmedi.
ABB, 2018 yılında da IONITY ile 340 adet yüksek güçlü şarj ünitesi teslim anlaşması imzalamıştı ve Avrupa’da sıvı soğutmalı kablolar içeren 350 kW’lık üniteleri pazara süren ilk şirket olmuştu.
Audi ve Porsche’nin de yer aldığı Volkswagen Grubu’nun yanı sıra; Daimler AG, Ford Motor Company ve BMW Grubu’na ait bir ortak girişim olan IONITY, bugüne kadar Avrupa’da 18 farklı yerde 202 adet şarj istasyonu açtı.

Hajesch: “ABB, teknoloji ortaklarımızdan birisi”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan IONITY İdari Müdürü Michae Hajesch, “ABB, ‘yüksek güçlü şarj üniteleri’ denildiğinde, tüm Avrupa dahilinde tercih ettiğimiz teknoloji ortaklarımızdan birisidir. IONITY ile piyasaya sürülen yeni ve özel olarak geliştirilmiş tasarımlarıyla pazarı genişletmeye devam ediyorlar. Yeni IONITY tasarımımız için ayak izi bakımından çok az yer kaplayan bir şarj ünitesi geliştirdiler” ifadelerini kullandı.

Muehlon: “IONITY muhteşem bir ortak”
ABB’nin dünya çapındaki E-mobilite Altyapı Çözümleri işletmesinin Başkanı Frank Muehlon ise, “IONITY ile sürdürdüğümüz iş birliği; hepimiz için daha yeşil ve daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerleme konusunda kararlı olan, benzer zihniyetteki iki kuruluşun bir araya gelmesini temsil ediyor. IONITY muhteşem bir ortak; çünkü geliştirilmesi istenen özel çözümler, ürünlerin piyasaya sürülmesinin ardından da ürünlere uygulanabiliyor” diye konuştu.
IONITY’e EA şarj ağının kullanıma açılmasının ilk aşamasında destek vermiş olmaktan dolayı gurur duyduklarını söyleyen Muehlon, şöyle devam etti: “Birlikte Avrupa’nın tamamına uzanan kapsamlı bir yüksek güçlü şarj ağı inşa etme çalışmalarımızı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. IONITY’nin hedefi; Avrupa’da elektrikli araçlarla yapılan uzun mesafeli seyahatleri, fosil yakıtlı araçlarla yapılanlar kadar kolay ve uygulanabilir kılmak. Tedarik anlaşmamızın uzatılması yönündeki son gelişmeler sayesinde, bu misyonu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştık.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ