Makine Haber

Hitachi Vantara, endüstriyel IoT’yi üretim alanına taşıyacak

Hitachi Vantara’nın lansmanını yaptığı ve yapay zeka ile makine öğrenimi tekniklerini kullanan Lumada; Üretim 4.0 için gerekli olan dijital inovasyon altyapısını güçlendiren makine, üretim ve kalite sonuçlarını optimize edecek şekilde tasarlandı.

  • 31 Ekim 2019
Hitachi Vantara, endüstriyel IoT’yi üretim alanına taşıyacak

Hitachi Ltd.’nin bir iştirâki olan Hitachi Vantara, veri odaklı içgüdülerden dönüşüm yaratacak sonuçlar elde ederek, imalat endüstrisini güçlendirecek olan endüstriyel nesnelerin interneti (IIoT) çözümleri paketi Lumada Manufacturing Insights’ın lansmanını gerçekleştirdi. Yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) tekniklerini kullanan Lumada; Üretim 4.0 için gerekli olan dijital inovasyon altyapısını güçlendiren makine, üretim ve kalite sonuçlarını optimize edecek şekilde tasarlandı.

Mevcut uygulamalarla entegre çalışıyor
Lumada Manufacturing Insights, iyileştirme çalışmaları için düzenli olarak öngörülebilir analitiğe dayalı veri bilimi uyguluyor. Lumada, mevcut uygulamalarla entegre çalışıyor ve maliyetli üretim ekipmanlarının veya uygulamalarının sökülüp değiştirilmesine gerek kalmadan eyleme geçirilebilir iç görüler sunuyor. Ayrıca, çeşitli dağıtım seçeneklerini destekliyor ve şirket içi veya bulutta çalışabiliyor.

Surak: “Gerekli temeli oluşturabilecekler”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hitachi Vantara’nın Ürün ve Strateji Sorumlusu Brad Surak, “Veri ve analitik, üretim operasyonlarını modernize etme ve dönüştürme gücüne sahip. Ancak bugün çok fazla üretici için, eski altyapı ve bağlantısı kesilmiş yazılımlarla yürütülen süreçler inovasyonu yavaşlatıyor ve rekabet avantajını etkiliyor. Lumada Manufacturing Insights ile müşteriler; çalışma süreleri, verimlilik ve kalite ile ilgili anında elde edecekleri kazanımları işletmek ve geleceğe yönelik dönüşümlerini başlatmak üzere hâlihazırda sahip oldukları sistem ve yazılımlarla uyumlu çalışan dijital inovasyon süreçleri için gerekli temeli oluşturabilecekler” dedi.

Soni: “Uygun çözümler tasarlayabiliyoruz”
Hitachi Vantara ile müşterilerinin, firmalarının operasyonel teknoloji uzmanlığından ve dijital yolculuklarını hızlandırmak için yaratıcı yaklaşımlarından yararlandığını aktaran Hitachi Vantara Çözüm ve Hizmetler Baş Sorumlusu Bobby Soni ise, “Kanıtlanmış yöntemlerimiz ve gelişmiş araçlarımızla; verimliliği geliştiren, teslimat hızını artıran ve nihayetinde daha iyi iş sonuçları sağlayan müşterilerimiz için uygun çözümler tasarlayabiliyoruz ” diye konuştu.

Moden: “Endüstriyel IoT kullanım şemalarımızı genişleteceğiz”
Ericsson Inc Stratejik Endüstriyel Ortaklıklar ve Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Angelica Moden de, konu hakkında şu açıklamaları yaptı: “Ericsson ve Hitachi Vantara gerçekleştirdikleri işbirliği sayesinde, Lumada Manufacturing Insights’ı test ederek, yeni ürün lansmanlarında beklenen artışa yanıt verebilmek için dijital bir inovasyonun temelini oluşturdu. Hitachi Vantara ile kurduğumuz ortaklığımız aracılığıyla; ortak müşterilerimize sunacağımız çözümün aynısını kullanarak güç kazanacak ve 5G teknolojilerimize dayanarak Endüstriyel IoT kullanım şemalarımızı genişleteceğiz.”

Kamineni: “Net sonuçlar ortaya koymamızı sağlıyor”
“Vizyoner bir üretici olarak odak noktamız; dönüşümsel değişimi hızlandırmak, veri silolarını ortadan kaldırmak ve dijital inovasyon için Üretim 4.0’a doğru olan yolculuğumuzu hızlandıracak bir temel oluşturmaktı” diyen Logan Aliminium İşte Dönüşüm Lideri Vijay Kamineni, “Kullanım şemalarımızı işletme dönüşümü öncelikleriyle uyumlu hale getirmek ve Lumada Manufacturing Insights ile başarıya ulaşmak için bir yol haritasına sahip olmak amacıyla IIoT atölye çalışmasını kullandık. Hitachi Vantara ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği; dönüşümümüzün her aşamasında iş hedeflerini tanımlamamızı, verimlilik, kalite, güvenlik ve sürdürülebilir üretimdeki kazanımları hızlandıracak net sonuçlar ortaya koymamızı sağlıyor. Hitachi Vantara, uzun vadede bize yardımcı olacak benzersiz bir IT/OT avantajını da beraberinde getiriyor” dedi.

Goraya: “Optimal kararlar alınmasına yardımcı oluyoruz”
Precision Drilling Corporation’da CTO olan Shuja Goraya ise, şu açıklamalarda bulundu: “Hitachi Vantara ile teçhizat başına saniyede 20 binden fazla veri akışını işleyebilmek için endüstriyel analizler ve güçlü Lumada platformu ile zaman kazanıyoruz. Bu sayede, doğru kişilere doğru zamanda harekete geçirilebilir bilgiler sağlıyor ve optimal kararlar alınmasına yardımcı oluyoruz. Bu da, operasyonel mükemmelliğimizi ve sonuç olarak rekabet avantajımızı ortaya koyuyor. İş sonuçlarının sunumu için video ve LiDAR’dan gelen bilgileri kullanarak Lumada Manufacturing Insights ile bütünleştiriyoruz.”
Gelişme fırsatlarını etkin bir şekilde belirleyerek, müşterileri için teslimat sürelerini kısaltarak süreç optimizasyonunu mümkün kıldıklarını ifade eden Goraya, “Her şey daha iyi kararlar almak ve daha sonra bu öğrendiklerimizi tutarlı bir şekilde yürütebilmek için verilerin verimli kullanımı ile mümkün olabiliyor. Hitachi Vantara ile kurduğumuz stratejik ortaklığımızdan heyecan duyuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ