Makine Haber

Hasçelik, bakanlık yetkililerini ağırladı

Türkiye’nin en büyük vasıflı parlak çelik üreticisi Hasçelik, Gebze’deki üretim tesisinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Oruç Baba İnan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Abdurrahman Aydın liderliğindeki heyeti ağırladı.

  • 08 Aralık 2023
Hasçelik, bakanlık yetkililerini ağırladı

Çelik sektöründe 55 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Hasçelik, Gebze’deki üretim tesisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Oruç Baba İnan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Abdurrahman Aydın liderliğindeki heyeti ağırladı. Hem sıcak üretim hattını hem de Hasçelik’in 35 milyon Euro değerindeki yeni yatırımı olan krom kaplı mil tesisini gezen heyete; Hasçelik Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Adnan Naci Faydasıçok ve Hasçelik Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve COO’su Fatih Faydasıçok eşlik etti.

Faydasıçok: “Büyük bir gurur ve mutluluk duyduk”
Gelişmiş bir sanayi için çelik üretiminin önemini vurgulayan Faydasıçok, ziyarete ilişkin şunları söyledi: “Bakanlık yetkililerimizin Hasçelik’i ziyaret etmesinden büyük bir gurur ve mutluluk duyduk. Çelik sektöründe 55 yılı geride bırakan bir şirket olarak, ülkemizde üretimi ve istihdamı artırmak; katma değerli ihracatı işimizin en önemli parçası haline getirebilmek amacıyla büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2023 yılında 2 yeni üretim tesisi için ilk adımlarımızı attık. Hali hazırda Kocaeli’de ve Konya’da yer alan toplam 5 üretim tesisimiz ve 3’ü yurt dışında olmak üzere toplam 12 çelik servis merkeziyle binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz. Bilecik’te 2024’ün son çeyreğinde faaliyete geçmesini hedeflediğimiz, 150 milyon Euro değerindeki çelikhane yatırımımızla birlikte ihracatımızı artırmak ve ülkemizin cari açığının azaltılmasına destek olmayı hedefliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ