Makine Haber

Eskişehir Endüstri Fuarı’na doğru

9-12 Haziran tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Eskişehir Endüstri Fuarı’nda, Türk havacılık, savunma ve makine sanayiinin önde gelen firmaları katılacak. Etkinlikte, 22 ülkeden 80 marka, 193 firma ve temsilciliği yer alacak. 

Eskişehir Endüstri Fuarı’na doğru

Türkiye’nin savunma, havacılık ve makine sanayiindeki gücünü ortaya koyacak olan Eskişehir Endüstri Fuarı, 9-12 Haziran 2021 tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen etkinlik; T.C. Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in desteği ve iş birliği ile düzenlenecek. Fuar, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenecek B2B ikili iş görüşmelerine de ev sahipliği yapacak.

Ersözlü: “12 bin metrekarelik kapalı alanda düzenlenecek”


İlk kez düzenleyecekleri fuarla Eskişehir’in milli ve yerli üretimdeki gücünü ortaya koyacaklarını belirten Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “İhracata dayalı sanayileşme modelini benimseyen Eskişehir, havacılık ve savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmaların merkezi konumunda. Bu nedenle fuarımızın ana sektörleri, savunma sanayiine yönelik ürün ve hizmet üreten firmalar ve imalat sanayi olacak. Fuarımızı toplam 12 bin metrekarelik kapalı alanda ve iki salonda gerçekleştireceğiz” dedi.

Fuar kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek
Fuar kapsamında; Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Kent Bilişim Kurulu konferanslar düzenlerken, üniversitelerin öğrenci kulüpleri de etkinlikler gerçekleştirecek. Üniversite öğrencileri arasında gerçekleştirilen Proje Yarışması’nda kazanan öğrencilere ödülleri törenle takdim edilirken, söz konusu öğrenciler projelerinin sunumlarını da yapacaklar.
Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin önde gelen hocalarının düzenleyeceği konferanslarda, Türk ekonomisiyle havacılık ve savunma sanayiinin gündeminde olan İHA’lardan (insansız hava araçları) geleceğin yakıtı olarak kabul edilen hidrojene kadar birçok konu masaya yatırılacak. Fuarın ilk günü olan 9 Haziran’da, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuran Ay, ‘Sürdürülebilir Kalkınmada Bor’ konulu bir konferans verecek. Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nezihe Ayas ise, ‘Geleceğin Yakıtı Hidrojen’ başlıklı bir sunum yapacak.
Fuarın ikinci gününde ise, ‘ADD-On Zırh ve Teknolojiler’ konulu konferansın konuşmacısı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan olacak. Etkinliğin son gününde ise, Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hikmet Karakoç ile Emre Özbek, ‘İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Geleceği’ konulu bir konferans verecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ