Makine Haber

En yeni siber güvenlik çözümleri Yazılım Endüstrisi Fuarı’nda sergilenecek

İstanbul Fuar Merkezi’nde 10-13 Kasım tarihleri arasında ‘Gelecek Burada Kodlanıyor’ temasıyla düzenlenecek Yazılım Endüstrisi Fuarı’nda, Covid-19 pandemisi döneminde yüzde 600 oranında artış kaydeden siber saldırıları engellemeye yönelik geliştirilen siber güvenlik çözümleri yer alacak.

  • 23 Mayıs 2021
En yeni siber güvenlik çözümleri Yazılım Endüstrisi Fuarı’nda sergilenecek

No On Fuarcılık ve ALZ Fuar ortaklığı ile düzenlenecek YES Türkiye’de (Yazılım Endüstrisi Fuarı), siber güvenlik çözümleri sunan şirketler yer alacak. 10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak etkinlik, ‘Gelecek Burada Kodlanıyor’ teması ile gerçekleştirilecek.

Ekiz: “Siber saldırılar gözle görülür biçimde çoğaldı”


Pandemi döneminde dijitalleşmenin 7’den 70’e artmasıyla birlikte, siber saldırıların ve şirketlere yönelik veri sızdırılması olaylarının gözle görülür biçimde çoğaldığını vurgulayan No On Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ekiz, “Dijital teknolojilerin kullanım trendinin artması ile birlikte; kimlik avı saldırıları, virüsler, casus yazılımlar, kötü amaçlı yazılımlar ve fidye saldırılarında artış gözleniyor ve dijital gelişmeleri kötüye kullanarak gelir elde eden siber saldırı grupları ortaya çıkıyor. Böylece, ‘siber güvenlik’ geçtiğimiz 10 yıl içerisinde küresel ekonomi için en önemli risk konularından biri haline geldi” dedi.
Şirketlerin siber saldırılara karşı “’dijital dayanıklılık’ ve ‘mukavemet’ gösterme konusunda yetersiz kaldıklarını söyleyen Ekiz, şunları aktardı: “Şirketler ve ülkeler, siber saldırılara karşı ayakta kalmak için dijital dayanıklılıklarını artırmalı ve sürdürülebilir siber güvenlik stratejilerini hayata geçirmeli. YES Türkiye Fuarı’nda, bu stratejilerin nasıl oluşturulması gerektiğine yönelik çözümlere geniş bir şekilde yer vereceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ