Makine Haber

Elektrikli sürücülerle tak ve çalıştır

Festo’nun Basitleştirilmiş Hareket Serisi ile basit hareket görevlerini elektriksel olarak çözmek ve IO-Link üzerinden kontrolörden buluta akıllı haberleşme artık mümkün. Elektrikli sürücü serisi, pnömatiğin yalınlığını elektrik otomasyonunun avantajlarıyla birleştiriyor.

  • 26 Temmuz 2021
Elektrikli sürücülerle tak ve çalıştır

Festo

Basitleştirilmiş Hareket Serisi’nin parçası olan elektrikli sürü­cü serisi, ‘tak ve çalıştır’ prensibine göre herhangi bir yazılım olmaksızın işletimi mümkün kılan basit hareket görevleri için entegre bir sürücü çözümüdür. İlerleme ve geri çekilme hızı ile sıkıştırma ve tutma kuvveti için parametreler; uç konum, yastıklama yolu ve manuel işletim için referansla birlikte sürücü üzerinde doğrudan ayarlanabilir.

Herhangi bir yazılım veya özel teknik bilgi gerektirmez
Doğrudan sürücü üzerinde sezgisel, hızlı ve kolay işletmeye alma işlemi sayesinde, konfigürasyon herhangi bir yazılım veya özel teknik bilgi gerektirmez. Hareket, bir pnömatik valfle olduğu gibi, dijital I/O (DIO) üzerinden basitçe kontrol edilebilir. Standart bir yaklaşım sensöründen alınan geri bildirime benzeyen uç konum geri bildirimi, hareket görevinin tamamlanması hakkında bilgi sağlar.
Kullanışlı uzaktan kumanda, parametre kopyalama, yedekleme fonksiyonu ve gelişmiş proses parametreleri için okuma fonksi­yonları dâhil, gelişmiş kullanıcı fonksiyonları IO-Link üzerinden sağlanır. IO-Link, sürücülerin kontrolörlerden buluta kadar akıllı şekilde haberleşmesini mümkün kılar. Basit hareketler için aynı zamanda kolay handling, işletmeye alma ve aktivasyon sağlar.
Dijital I/O ve IO-Link, otomatik olarak daima ürüne entegredir. Yani, Basitleştirilmiş Hareket Serisi’nden ürünler, standart olarak iki tip kontrolör içerir.
Basitleştirilmiş işlevsellikleri, uç konumlarına nazikçe rahat ilerleme, geri çekilme veya basitleştirilmiş bir sıkıştırma veya ke­netleme fonksiyonu sağlar. Sürücüleri, optimize hareket özellik­lerinden feda etmek zorunda kalmadan, iki mekanik uç konumu arasındaki basit hareketler için mükemmel hale getirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ