Makine Haber

Design Week Turkey, 2019 yılında yeni bir rekora imza attı

TİM tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla gerçekleştirilen Design Week Turkey, bu yıl 61 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı. Ana teması ‘Tasarımın Ötesinde’ olan etkinlikte, 100’den fazla konuşmacı ve 150’nin üzerinde tasarımcı; 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmasında katılımcılarla buluştu.

  • 18 Kasım 2019
Design Week Turkey, 2019 yılında yeni bir rekora imza attı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası), 61 bin 382 ziyaretçi ile yeni bir rekora imza attı.
4 gün süren etkinlikte, 100’den fazla konuşmacı ve 150’nin üzerinde tasarımcı; 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmasında katılımcılarla buluştu. Ana teması ‘Tasarımın Ötesinde’ olan Design Week Turkey’de; İngiliz endüstriyel tasarımcı Sebastian Bergne, London Design Festival Direktörü Ben Evans, Hollandalı sanatçı ve yenilikçi Daan Roosegaarde, otomobil tasarımcısı Niels van Roij, Tayvan Medikal Tasarım Birliği Başkanı Kevin C. TSeng, International Forum Design CEO’su Ralp Wiegmann, mimar Melike Altınışık, moda tasarımcısı Arzu Kaprol ve Hakan Akkaya ile Ekonomist Emre Alkin gibi konuşmacılar yer aldı.

Gülle: “Sıra dışı bir program gerçekleştirdik”


Etkinlikte, pek çok konuyu kapsayan oturumlarla sıra dışı bir program gerçekleştirdiklerini söyleyen TİM Başkanı İsmail Gülle, “Her geçen yıl daha fazla insanı ağırlayarak büyümemiz; organizasyonel anlamda, dünyanın önde gelen metropollerinden biri olan İstanbul’u bir tasarım başkenti yapmak adına çok önemli. Bugüne kadar 120 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan Design Week Turkey’in her geçen sene daha fazla insana ulaşması, bizler açısından da büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Geçen yıl, 3 gün boyunca 52 binden fazla ziyaretçiyi ağırladığımız etkinlik, bu yıl 61 bin 382 ziyaretçi ile rekor katılıma ulaştı” diye konuştu.

“Yeni bir projeyi hayata geçireceğiz”
2020 yılında Türkiye’nin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçireceklerinin bilgisini veren Gülle, şöyle devam etti: “Bu kapsamda, moda ve tasarıma yönelik tüm etkinliklerimizi bir araya getireceğimiz uluslararası bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Yıl boyunca tasarım ve modanın konuşulacağı bu proje ile İstanbul’u, uluslararası düzeyde Avrasya’nın bölgesel tasarım merkezi yapacağız ve endüstriyel, görsel ve moda tasarım ajanslarının ofis açacakları küresel tasarım merkeze dönüştüreceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ