Makine Haber

Danfoss’un Eaton Hydraulics’i satın almasının ardından Rekabet Kurumu’nun onayıyla birleşme tamamlandı

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri, güç çözümleri, otomasyon ve enerji verimliliği alanlarında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Danfoss’un, 3,3 milyar dolara Eaton Hydraulics’i satın almasının ardından Rekabet Kurumu’nun onayıyla birleşme tamamlandı.

Danfoss’un Eaton Hydraulics’i satın almasının ardından Rekabet Kurumu’nun onayıyla birleşme tamamlandı

Eaton Hydraulics’in Danfoss A/S tarafından 2020 yılında satın alınmasının ardından, şirket Tekirdağ-Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerde gerçekleştirilen törenle birleşmenin tamamlandığını duyurdu. Törende; Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı Emniyet Müdürü Özkan Kara, Petrol-İş Sendikası Genel başkanı Süleyman Akyüz, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Baranlı, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Tuncay Üstünol ve çalışanlar hazır bulundu.

Fausing: “Eşsiz bir fırsatla karşı karşıyayız”
Danfoss A/S ve Türkiye’de 2 bin 800 çalışanıyla büyük bir üretim fabrikasına sahip Eaton Hydraulics’in birleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Danfoss Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Kim Fausing, mobil ve endüstriyel hidrolikte global bir lider olma yolunda önemli bir adım attıklarının altını çizdi. Fausing, “Neredeyse her bir ürünü birbirini tamamlayan portföylerimiz ile coğrafi ayak izimizi birleştirmek adına eşsiz bir fırsatla karşı karşıyayız. Azimli ekibi ve güçlü markalarıyla tanınan Eaton Hydraulics, global sektörde oldukça saygın bir kuruluş. Bu iki işletmenin birikim ve deneyimlerini birleştirmemiz sayesinde, müşterilerimiz tek bir ortağın sunacağı eşsiz uzmanlıktan faydalanacaklar. Bu anlaşma ile ana hidrolik faaliyetlerimize ve dijital çözümlerimize yatırım yapmaya ve güçlü bir teknoloji ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Arnold: “İki yetenekli ekip bir araya gelecek”
Eaton Başkanı ve CEO’su Craig Arnold da, konu hakkında yaptığı değerlendirmede, “Eaton’ın hidrolik işletmesinin, faaliyetlerinin merkezinde hidrolik olan bir şirketin parçası olmaktan büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Anlaşma tamamlandıktan sonra, derin hidrolik birikimine ve uzmanlığına sahip iki yetenekli ekip bir araya gelecek. Eaton’ın hidrolik ekibi de, mobil ve endüstriyel hidrolikte global bir lider olmakta kararlı olan bir şirketin parçası olacak. Bu işletmelerin birleşimi aynı zamanda, sektörde lider teknoloji ve çok daha geniş bir hidrolik çözüm portföyü sunarak müşterilere ve distribütörlere de fayda sağlayacak” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ