Makine Haber

Çeşitli tezgah koşullarına ve kurulumlara uygun M1600 yüzey frezeleme gövdesi

M1600 yüzey frezesi; düşük güçlü tezgahlar, kararsız, sürdürülebilir sağlamlıkta olmayan kurulumlar, uzun bağlama boyları, düşük güçteki tezgahların veya yetersiz bağlama donanımlarının koşulları dâhil olmak üzere çeşitli işleme koşullarında çalışıyor.

  • 30 Ağustos 2021
Çeşitli tezgah koşullarına ve kurulumlara uygun M1600 yüzey frezeleme gövdesi

Widia

Widia; çelik, paslanmaz çelik, dökme demir ve küresel grafitli (sfero) demir malzemelerde kaba işlemeli ve yarı hassas işlemeli işlemler için M1600 yüzey frezesini piyasaya sundu. 16 kesme kenarı ve akıllı kesici uç tasarımı ile M1600; düşük güçlü tezgahlar, kararsız, sürdürülebilir sağlamlıkta olmayan kurulumlar, uzun bağlama boyları, düşük güçteki tezgahların veya yetersiz bağlama donanımlarının koşulları dâhil olmak üzere çeşitli işleme koşullarında çalışıyor.

Kim: “Çok yönlü ve uygun maliyetli bir çözüm tasarladık”
Widia Değiştirilebilir Kesici Uçlu Frezeleme Bölümü Küresel Portföy Yöneticisi Anna Kim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yüzey frezeleme en yaygın işleme işlemlerinden biridir. Bu nedenle, müşterilerimiz için çelikte ve dökme demirde talaş kaldırma oranlarında önemli iyileştirmeler sağlayan çok yönlü ve uygun maliyetli bir çözüm tasarladık. M1600, yüzey frezeleme takım stok durumunu azaltmak ve işleme çıktılarını artırmak isteyen genel mühendislik, enerji ve otomotiv müşterileri için anahtar teslim bir çözümü temsil ediyor.”

Daha uzun takım ömrü ve kesme kenarı başına mükemmel düşük maliyet
Pozitif bir geometriye sahip 16 kenarlı, hassas taşlanmış kesici uç, düşük kesme kuvvetleri ve düşük güç tüketimi sağlaması nedeniyle daha uzun takım ömrü ve kesme kenarı başına mükemmel düşük maliyet elde edilmektedir. M1600, üç çok yönlü WP35CM, WK15CM ve WU20PM kalitede tek bir genel kullanım amaçlı kesici uç geometrisine sahip.


WP35CM kalite tüm çelik tiplerini hedeflerken; WK15CM kalite, dökme demir malzemeler için tasarlanmıştır ve kuru uygulamalarda en iyi performansı gösterir. Ancak, ıslak koşullarda da kullanılabilir. Genel kullanım amaçlı WU20PM kalite, hem kuru, hem de ıslak uygulamalarda; çelik, paslanmaz çelik ve ısıl dirençli alaşımların işlenmesinde de kullanılabilir.

Tasarım özellikleri, M1600’ü ekonomik bir yüzey frezeleme seçeneği haline getiriyor
‘Akıllı’ kesici uç tasarımı, kesme kenarının altında düzgün talaş akışını destekleyen ve takım üzerindeki kesme kuvvetlerini azaltan bir uç yuvası yüzeyine sahip. Kesici uç, ayrıca kavisli bir kesme kenarına sahiptir ve eksenel olarak pozitiftir. Bu da, güç tüketiminin azaltılmasını sağlıyor. 16 kesme kenarının kapsadığı bu önemli tasarım özellikleri, M1600’ü ekonomik bir yüzey frezeleme seçeneği haline getiriyor. M1600 yüzey frezeler, 50 mm ilâ 160 mm arasında altı metrik çap aralığında mevcut. Bunu 2021 sonbaharında inç çapları takip edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ