Makine Haber

BSH Türkiye’de üst düzey atama

BSH Grubu’ndaki görevine 2019 yılında Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü olarak başlayan Ayça Kaşıkcı, BSH Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi’nin yeni İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü oldu. Kaşıkcı, BSH Grubu’nda 130 ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyanın insan kaynaklarından sorumlu olacak.

BSH Türkiye’de üst düzey atama

Ayça Kaşıkcı, 2019 yılında Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü olarak katıldığı BSH Grubu’ndaki görevine, 2021 itibarıyla Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi’nin İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü olarak devam ediyor. 20 yılı aşkın sektör tecrübesiyle Kaşıkcı, BSH Grubu’nda 130 ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyanın insan kaynaklarından sorumlu olacak.
Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan Ayça Kaşıkcı, Koç Grubu şirketlerinden Otokar’da profesyonel insan kaynakları kariyerine başladı. 2001 yılında, 14 yıl boyunca süren PepsiCo’da kariyer yolculuğuna devam eden Kaşıkcı, PepsiCo’nun içecek ve yiyecek operasyonlarında Ortadoğu ve Avrupa ülkelerini de kapsayan lokal ve global insan kaynakları yönetim rollerinde çalıştı. PepsiCo’nun Türkiye’deki içecek ve yiyecek operasyonlarının birleşme döneminde de insan kaynakları süreçleri sorumluluğunu üstlenen Kaşıkcı, son olarak 33 Avrupa ülkesinden sorumlu PepsiCo Avrupa İnsan Kaynakları Transformasyon Direktörü olarak görev yaptı. Kaşıkcı, BSH Türkiye’den önce Türkiye’nin en büyük hızlı moda şirketlerinden Koton’da İnsan Kaynakları ve Transformasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak, insan kaynakları, ıt ve proje yönetimi alanlarına liderlik etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ