Makine Haber

Basınçlı havadan su buharının etkili şekilde uzaklaştırılmasına yönelik yeni düşük GWP’li soğutmalı kurutucu serileri

Şu anda kullanılan soğutucular R134a ve R407C ile kıyaslandığında 573 gibi düşük bir GWP’ye sahip olan yeni seriler, GWP’nin azaltılması ve çevre üzerindeki etki bakımından Avrupa F-gazı düzenlemesi EU 517/2014’ün gerekliliklerini tamamen karşılamak üzere tam donanımlıdır.

  • 25 Kasım 2020
Basınçlı havadan su buharının etkili şekilde uzaklaştırılmasına yönelik yeni düşük GWP’li soğutmalı kurutucu serileri

Parker Hannifin

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden Parker Hannifin, önceliği sürekli inovasyona ve çevreye özen gösterilmesine veriyor. Şirket; düşük basınçlı soğutmalı kurutucu serilerinin tamamını yeni düşük GWP’li (küresel ısınma potansiyeli) soğutucu gaz R513A’yı kullanarak güncelleştirmek üzere, iki yeni soğutmalı kurutucu serisi sunuyor: PSE (Polestar Smart-E) ve SPS (Starlette Plus-E).
Şu anda kullanılan soğutucular R134a (GWP 1430) ve R407C (GWP 1774) ile kıyaslandığında 573 gibi düşük bir GWP’ye sahip olan yeni seriler, GWP’nin azaltılması ve çevre üzerindeki etki bakımından Avrupa F-gazı düzenlemesi EU 517/2014’ün gerekliliklerini tamamen karşılamak üzere tam donanımlıdır.
Son kullanıcılar için düşük GWP’li bir soğutucu ile çalışan bir çözüme yatırım yapılması yalnızca çevre açısından mantıklı bir karar olmakla beraber; aynı zamanda arz darlığı, fiyat artışları ve gelecekte olabilecek yasaklamalar gibi yüksek GWP’li gazlarla ilişkili potansiyel aksaklıklara karşı da koruma sağlar.

Bir önceki SPE serisinin tüm özelliklerini koruyor
0,4 ile 10 m³/dk arasındaki çift frekanslı modelleriyle yeni SPS ailesi, bir önceki başarılı SPE serisinin (Starlette Plus-E) tüm özelliklerini, sürümlerini (SPS026’nın enerji tasarruflu sürümü de dâhil olmak üzere) ve faydalarını korurken; bunların üzerine R134a’nın yerine yeni düşük GWP’li soğutucu R513A’nın katma değerini ekliyor.
12 ile 180 m³/dk arasındaki çift frekanslı modelleri ile yeni PSE ailesi, tamamen yeni modelleriyle tüm dünyada bilinen Polestar Smart (PST) serisinin yerini alıyor ve seriyi güncelleştiriyor. R407C’nin yerine kullanılan düşük GWP’li yeni soğutucu R513A’ya ek olarak yeni modeller; düşük işletme maliyetleri, düşük soğutucu şarjları, yeni kontrolör arayüzleri, daha geniş bağlantı özellikleri ve son teknoloji ürünü bileşenler gibi avantajlar sunuyor.

Tüketilen gücü ve işletme maliyetlerini düşürüyor
Tüm modellerde standart olarak bulunan enerji tasarrufu özellikleri ve PSE460’dan başlayan daha büyük modellerdeki değişken hızlı fanlar, düşük basınç kaybına sahip ısı değiştiriciler ile bir araya gelerek; hem tüketilen gücü, hem de işletme maliyetlerini azaltıyor.
İleri düzeyde verimli mikro kanallı yoğuşturucular, tüm ünitelerde soğutucu şarjlarını minimuma indirerek, geleneksel yoğunlaştırıcı çözümlere kıyasla yüzde 40 civarında bir düşüş sağlar.
22 m3/dk’lık PSE220 modelinden itibaren dokunmatik ekranlı sürümleri de bulunan ve gelişmiş iletişim özelliklerine sahip modern kontrolör serisi; ünitelerin kullanımının basit, verilere erişimin kolay olmasını sağlıyor.
Tüm ünitelerde standart olarak bulunan Endüstri 4.0 Modbus protokolü ve PSE460 modelinden itibaren sunularak MQTT protokolü veya isteğe bağlı olarak OPC UA aracılığıyla kullanılabilen IIoT özellikleri; uzaktan denetlemenin yanı sıra, veri yönetimi, bakım ve servis ihtiyaçlarına yönelik bağlantıları kolaylaştırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ