Makine Haber

Assessment Hub, yöneticilerin operasyonel riskleri ölçmelerine yardımcı oluyor

Assessment Hub uygulaması; operasyon müdürleri, fabrika yöneticileri ve IT/OT profesyonellerinin bağlı alt yapıları genelinde operasyonel riskleri ölçmelerine yardımcı oluyor. Uygulama; ağları, otomasyon varlıklarını ve siber güvenliği değerlendirebiliyor.

  • 17 Haziran 2020
Assessment Hub, yöneticilerin operasyonel riskleri ölçmelerine yardımcı oluyor

Rockwell Automation

Rockwell Automation’ın yeni uygulaması; operasyon müdürleri, fabrika yöneticileri ve IT/OT profesyonellerinin bağlı alt yapıları genelinde operasyonel riskleri ölçmelerine yardımcı oluyor. Ağları, otomasyon varlıklarını ve siber güvenliği değerlendirebilen Assessment Hub uygulaması; yöneticilerin bağlı çalışma ortamları ve akıllı üretime paralel giderek artan riskler konusunda farkındalıklarını artırıyor.
Android ve iOS işletim sistemlerine indirilebilen uygulama, bir dizi basit, sezgisel ve düşündürücü sorular soruyor ve sonrasında en iyi mevcut sektörel uygulamalara göre; düşük, orta ve yüksek risk derecelendirmesi yapıyor.

Baret: “Herhangi bir noktadaki zayıflık, ciddi riskler teşkil edebiliyor”
Konu hakkında konuşan Rockwell Automation EMEA Müşteri Destek ve Bakımdan Sorumlu Bölge Direktörü Marc Baret, şunları söyledi: “Modern bağlı üretim operasyonları, sağlam ve güvenli şekilde bağlanmış alt yapı ve varlıklar gerektiriyor. Zincirin herhangi bir noktasındaki zayıflık, ciddi operasyonel riskler teşkil edebiliyor. Fabrika ve tesisler bağlı işletmeye doğru dönüştükçe, tam olarak nelerin kurulumunun yapıldığını takip etmek zor olabilir. Bu durum da, herhangi bir sorun çıktığında şirket genelinde olumsuz sonuçlar doğurabilir.”
Daha derinlemesine bir tesis değerlendirmesi yapabilmek için başlangıç olarak Assessment Hub uygulamasını geliştirdiklerini aktaran Baret, “Dünya genelindeki projelerimizde edindiğimiz deneyimlerimizde; basit operasyonel sorun ve risklerin, normalde tahmin etmesi veya analiz etmesi kolay olmayan daha yaygın sorunların işareti olabileceğini gördük. Ağlar, varlıklar ve güvenlik konusunda sorular soran uygulamada bulunan birkaç soruyla bile kullanıcılar, potansiyel risklerin nerelerde olduğuna dair bir tablo çizebiliyor. Bu risklerin belirlenmesi sayesinde, operasyonlarını daha yapılandırılmış ve iyi yönetilmiş ortamlarda genişletebiliyorlar. Uygulamanın, ağ ve güvenlik hizmetlerimizin birincil amacı; müşterilerimizin gelecekteki daha verimli ve daha kârlı operasyonlarının temeli için daha güvenli ve sağlam bir mimari inşa etmelerine yardımcı olmak” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ