Alüminyum üreticisi Novelis, Dassault Systèmes’in Delmia Quintiq çözümünü kullanacak

Novelis, ABD ve Brezilya’daki iki alüminyum tesisinde üretim planlama ve programlama süreçlerini iyileştirmek için Delmia Quintiq uygulamalarını kullanacak. Yassı haddelenmiş alüminyum üretiminin önde gelen şirketlerinden Novelis, aynı zamanda dünyanın en büyük alüminyum geri dönüşümü hacmine sahip firması.

  • 06 Temmuz 2020
Alüminyum üreticisi Novelis, Dassault Systèmes’in Delmia Quintiq çözümünü kullanacak

Yassı haddelenmiş alüminyum üretiminin önde gelen şirketlerinden olan Novelis, dünyanın en büyük alüminyum geri dönüşümü hacmine sahip olan şirketi. Kuruluş, ABD ve Brezilya’da bulunan iki alüminyum tesisinde, üretim planlama ve programlama süreçlerini iyileştirmek için Dassault Systèmes’in Delmia Quintiq uygulamalarını kullanacak.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, “Novelis, ABD operasyonları kapsamında, Kentucky eyaletinin Guthrie şehrinde yer alan ve 2020 yılında otomotiv sektörüne yönelik alüminyum üretmeye başlayacak olan yeni tesisinde gerçekleştirdiği metal üretimini planlamak ve programlamak için Delmia Quintiq uygulamalarını kullanacak. Şirket Brezilya’da ise, Güney Amerika’daki en büyük tesisi olan ve içecek kutusu, tüketici ve ambalaj pazarları ile endüstriyel pazarlar için alüminyum levha üreten Pinda fabrikasındaki programlama süreçlerini optimize etmek için söz konusu uygulamalardan faydalanacak. Kuruluş, 2003 yılından beri Dassault Systèmes ile birlikte çalışıyor” dediler.
Gücünü Dassault Systèmes’in 3DExperience platformundan alan Delmia Quintiq uygulamalarının, alüminyum haddeleme işlemlerindeki karmaşıklığa çözümler üretecek şekilde özel olarak tasarlandığını aktaran yetkililer, şunları söylediler: “Tek bir dijital ortamda çalışma imkânına sahip olan alüminyum üreticileri; iş operasyonlarını baştan sona modelleyebilmenin, planlayabilmenin ve optimize edebilmenin yanı sıra, maliyetleri düşürmeye odaklanmak yerine rekabetteki üstünlüklerini güçlendirmeye ve geleceğe dönük bir üretim artışı için fırsatlar yaratmaya odaklanabiliyorlar.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ