Makine Haber

ABB, yeni nesil kobotlarını piyasaya sürüyor

Daha güçlü, daha hızlı ve daha yetenekli kobotlar sayesinde; elektronik, sağlık hizmetleri, tüketim malları, lojistik ile yiyecek ve içecek gibi hızlı büyüyen segmentlerdeki şirketlerin büyümeleri hızlanacak ve birçok endüstride artan otomasyon talebi karşılanabilecek.

ABB, yeni nesil kobotlarını piyasaya sürüyor

ABB, YuMi ve tek kollu YuMi kobot serisini tamamlamak için, yeni GoFa ve SWIFTI kobot aileleri ile kolaboratif (kobot) portföyünü genişletiyor ve artık daha yüksek taşıma kapasitesi ile hızlar sunabiliyor.
Konuyla ilgili bilgi veren şirket yetkilileri, “GoFa ve SWIFTI sezgisel programlama yapabilecek şekilde tasarlandı. Böylece, müşterilerin kurum içi programlama uzmanlarına bağlı kalmaları gerekmez. Bu, düşük otomasyon seviyesine sahip endüstrilerin önünü açacak ve artık müşterilerimiz kobotlarını kurulumdan sonra birkaç dakika içerisinde özel bir eğitim almadan kutudan çıkarır çıkarmaz çalıştırabilecekler” dediler.

Atiya: “Kullanımı ve konfigürasyonu kolay”
ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu İş Kolu Başkanı Sami Atiya ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeni kobot portföyümüz pazardaki en geniş yelpazesiyle; hem işyerlerini dönüştürebilme, hem de müşterilerimizin yeni operasyonel performans ve büyüme düzeylerine ulaşmalarına yardımcı olabilme potansiyeline sahip. Bu ürün grubunun kullanımı ve konfigürasyonu kolaydır. Sadece üretim değil, ekonominin birçok yeni sektöründeki her boyuttaki işletmenin, global çevrimiçi servis uzmanları ağımız tarafından desteklenen robotlarla ilk defa buluşabilmesini sağlıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ