Makine Haber

2020’de beklenenden daha iyi bir performans gösteren Bosch, karbon nötr oldu

2020 yılında beklenenden daha iyi bir performans sergileyen Bosch Grubu’nun toplam satışları 71,6 milyar Euro olarak gerçekleşirken; döviz kuru etkilerinin ayarlanmasının ardından satışlar bir önceki yıla göre yüzde 4,4 düştü. Şirketin söz konusu dönemdeki faiz ve vergi öncesi kazançları da yaklaşık 1,9 milyar Euro oldu.

  • 04 Şubat 2021
2020’de beklenenden daha iyi bir performans gösteren Bosch, karbon nötr oldu

Bosch Grubu, 2020 iş yılında koronavirüs krizinin etkilerine ve otomotiv üretimindeki düşüşe rağmen olumlu bir sonuç elde etti. Beklenenden daha iyi bir performans sergileyen şirketin, söz konusu dönemde faiz ve vergi öncesi kazançları yaklaşık 1,9 milyar Euro oldu. Bosch Grubu’nun toplam satışları 71,6 milyar Euro olarak gerçekleşirken; döviz kuru etkilerinin ayarlanmasının ardından satışlar bir önceki yıla göre yüzde 4,4 oranında düşüş gösterdi.

Denner: “Pandeminin etkilerine rağmen çok olumlu bir sonuç elde ettik”
Ön finansal sonuçlara ilişkin bir değerlendirme yapan Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, “Pandeminin etkilerine rağmen çok olumlu bir sonuç elde ettik. Her şeyden önce, çalışanlarımız olağanüstü bir bağlılık örneği sergiledi; bunun için kendilerine teşekkür ederim” dedi.
Şirketin geniş ürün çeşitlendirmesi ve global ayak izinin de değerlerini kanıtladığını söyleyen Denner, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sürdürülebilir mobilite, nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi geleceğin önemli alanlarına yatırım yaparak, inovasyon liderliğimizi daha da genişletiyoruz. Özellikle yapay zeka ve nesnelerin internetinin (IoT) birleşimi olan AIoT’nin milyarlarca dolarlık pazarlarda büyüme fırsatları yaratacağına inanıyoruz. Önde gelen bir AIoT şirketi olmak istiyoruz. Geniş alan bilgimizin yanı sıra, elektronik ve yazılım alanındaki kapsamlı uzmanlığımızın gücüyle, rakiplerimizin çoğundan daha fazlasına sahibiz.”

Asenkerschbaumer: “İşlerin genel olarak gelişiminden son derece memnunuz”
Bosch Grubu CFO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Stefan Asenkerschbaumer ise, “Krize rağmen, 2020 yılında işlerin genel olarak gelişiminden son derece memnunuz. Ümit vaat eden yeni iş alanlarını ihmal etmeden, maliyetlerimizi ve sermaye harcamalarımızı satışlardaki düşüşle uyumlu hale getirmek için hızlı bir şekilde harekete geçtik” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ