Makine Haber

SANTEK 2019 Fuarı 34 bini aşkın kişiyi ağırladı

SANTEK Fuarı, bu yıl 6-9 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. 116 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı etkinlik, yurtiçi ve yurtdışından 34 bin 256 kişi tarafından ziyaret edildi.

  • 22 Kasım 2019
SANTEK 2019 Fuarı 34 bini aşkın kişiyi ağırladı

SANTEK 2019 (6. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı), 6-9 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından; Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK Marmara Teknokent ve KOSGEB’in desteğiyle düzenlendi.

“116 firma ve firma temsilciliği katıldı”
116 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleştirilen fuarın yurtiçi ve yurtdışından 34 bin 256 kişi tarafından ziyaret edildiğini ifade eden yetkililer, “SANTEK; otomotiv ve otomotiv yan sanayii, elektrik, elektronik ve robotik otomasyon, kaynak teknolojileri, üretim makineleri, metal işleme ve sac işleme makineleri ile demir çelik sanayii gibi konuları içinde barındırıyor. Fuarın ilk iki günü Savunma Sanayi Başkanlığı çatısı altında; Aselsan, Roketsan, Havelsan, TAİ, TEİ, Makine Kimya Endüstrisi ve Saha İstanbul gibi Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketleri toplam 540 birebir iş görüşmesi gerçekleştirdiler. Fuarda; TSK envanterinde bulunan yerli malzeme oranını artırabilmek, yurtdışından tedarik edilen malzemelerin yerli sanayi imkânları ile üretilebilirliğini tespit etmek ve yurtiçinden temin edilen malzemelerde rekabet ortamının yaratılması hedefiyle ‘Yerlileştirme Sergisi’ de düzenlendi” diye konuştular.

“Dijital Dönüşüm Alanı da oluşturuldu”
SANTEK kapsamında; Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden firmaların, Türkiye pazarından stratejik ortaklarını bulmak ve katılımcı firmalar ile ticari ve teknolojik işbirliği yapmak amacı ile Kocaeli şehrine geldiklerini söyleyen yetkililer, şunları aktardılar: “Kocaeli Sanayi Odası ve Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) öncülüğünde, fuar kapsamında Match4Industry B2B eşleştirme etkinliği yapıldı. SANTEK kapsamında ayrıca Dijital Dönüşüm Alanı da oluşturuldu.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ