Makine Haber

NSK, Çin’deki Ar-Ge merkezini ve genel müdürlüğünü genişletiyor

Kunshan şehrinin Huaqiao Ekonomik Kalkınma Bölgesi’ndeki yerleşke, yaklaşık 21 bin metrekarelik alan sunacak. Yatırım, NSK’nın Çin’deki varlığını güçlendirmenin yanı sıra, yerel teknoloji gelişimini desteklemek için daha fazla çalışanın ve daha geniş araştırma kapasitesinin eklenmesini de sağlayacak.

  • 04 Ocak 2024
NSK, Çin’deki Ar-Ge merkezini ve genel müdürlüğünü genişletiyor

Dünyanın önde gelen rulman, lineer hareket çözümleri ve direksiyon sistemleri üreticilerinden NSK, Çin’deki Ar-Ge merkezini ve genel müdürlüğünü genişletecek. Şanghay yakınlarındaki Kunshan şehrinde yer alan inşaatın temel atma töreni geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Bu gelişme NSK’nın Çin’deki varlığını daha da güçlendirecek ve rekabet gücünü artıracak.
Kunshan şehrinin Huaqiao Ekonomik Kalkınma Bölgesi’nde yer alan genişletilmiş yerleşke, yaklaşık 21 bin metrekarelik toplam yerleşim alanı sunacak ve Ağustos 2024’te tamamlanacak. Yatırım, NSK’nın Çin’deki varlığını güçlendirmenin yanı sıra, yerel teknoloji gelişimini desteklemek için daha fazla çalışanın ve daha geniş araştırma kapasitesinin eklenmesini de sağlayacak. NSK’nın Çin’deki Ar-Ge üssü, ülke genelindeki otomotiv ve endüstriyel makine projeleri için teknik destek sağlıyor. Söz konusu tesislerin genişletilmesi, şirketin orta vadeli yönetim planı ile uyumlu.

Guoping: “Yeni teknolojilerin ve ürünlerin geliştirilmesine odaklanacak”
Temel atma töreninde konuşan NSK Çin Genel Müdürü ve CEO’su Yu Guoping, şunları söyledi: “Bu genişleme sayesinde NSK, Çin pazarındaki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak teknoloji ve ürünleri yüksek hızda, gelişmiş yöntemlerle ve rekabetçi maliyetlerle geliştirecek. Endüstriyel makineler, otomotiv rulmanları ve otomotiv direksiyonu alanlarında en son teknolojilere yönelik Ar-Ge çalışmalarımızı geliştirebiliriz.”
NSK Çin’in, özellikle otomotiv elektrifikasyonu ve dijitalleşmesi, otonom sürüş, CNC takım tezgahları, yüksek hızlı demiryolu, rüzgar enerjisi, robotik ve tıp gibi alanlarda yeni teknolojilerin ve ürünlerin geliştirilmesine odaklanacağını aktaran Yu Guopingek, “NSK’nın temel teknolojilerini dijital teknolojilerle birleştiren şirket, Çin’in endüstriyel gelişimi için yüksek kaliteli ve verimli çözümler sunacak. Ayrıca, ülkenin modernleşmesi ve sürdürülebilirliğinin yanı sıra Kunshan şehrinin ekonomik kalkınmasına da katkıda bulunacağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ