Makine Haber

KR Cybertech nano ARC, otomatik üretime hız katıyor

Kuka, KR Cybertech nano serisinin yeni jenerasyonunun bir parçası olarak gazaltı kaynağı, yapıştırma veya sızdırmaz madde uygulaması gibi hat uygulamaları için de bir uzman sunuyor: KR Cybertech nano ARC serisi. Robotlar, düşük taşıma yükü sınıfında minimum masraflara rağmen maksimum performansla öne çıkıyor.

KR Cybertech nano ARC, otomatik üretime hız katıyor

Kuka

KR Cybertech nano ARC ürün serisi yeni ölçekler belirliyor: Kuka’nın yeni jenerasyon robotları; son derece çevik, aşırı hızlı ve önceki modellere göre hat sürüşlerinde daha da hassas. 50 milimetrelik bir boş mil eli olan, geliştirilmiş Kuka Hollow-Wrist eli, temel eksen hareketini azaltıyor ve en üst seviyede hassasiyetinde daha kısa döngü süreleri sağlıyor. Böylelikle, yeni Hollow-Wrist robotları yüksek hızlardan bile 0,04 milimetrelik bir tekrarlama hassasiyeti sunabiliyor. Bunun sonucunda KR Cybertech nano ARC boş mil robotları; örneğin gazaltı kaynağı ve yapışkan veya sızdırmazlık maddesi uygulaması gibi yüksek oranda titizlik ve hat hassasiyeti gerektiren uygulamalar için aranan bir uzman haline geliyor.

Uzun kullanım ömrü ve en az bakım masraflarıyla öne çıkıyor
Seri, düşük taşıma sınıfında uzun kullanım ömrü ve en az bakım masraflarıyla öne çıkıyor. Kullanıcılar için toplam işletme giderleri minimum seviyeye iniyor. Bunların arasında, önceki modellere göre daha yüksek kullanılabilirlik ve daha az enerji tüketimi sayesinde daha az işletme giderleri de yer alıyor. Tahrik ve kontrol tekniğinin yanı sıra, servis ve bakım masrafları da optimize edildi. Örneğin; tekli eksenler herhangi bir bakım gerektirmemekte, yedek parçalar ise 25 yıla kadar temin edilebilmektedir.

Az yer ihtiyacı ve çok yönlü montaj imkânı 
Az yer ihtiyacı ve çok yönlü montaj imkânı sayesinde, boş mil robotu kompakt hücrelerde, karmaşık görevlerde ve hassas proses zincirlerinde de kullanılabiliyor. Kuka müşterilerinin daha üst taşıma yükü sınıflarından tanıdığı yenilikçi ‘K-PIPE-ES’ enerji aktarma konsepti de ilave esneklik sağlıyor. Sistem ve uygulama kablolarının ayrı ayrı yönlendirilmesi sayesinde, üretim ortamına entegrasyon daha da kolay hale geliyor. İlave eksenler ve yeni konumlandırıcı jenerasyonu, konfigürasyona da daha kolay eklenebiliyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ