Makine Haber

Kapsamlı üst kalıplama teknolojili dünyanın ilk şanzıman kontrol sistemi

Vitesco Technologies, kapsamlı üst kalıplama teknolojili dünyanın ilk şanzıman kontrol sistemini piyasaya sürdü. ‘Üst kalıplama kontrol elektroniği’ adı verilen yeni ürün, 7 milimetre olmasının yanı sıra; yaklaşık yüzde 45 daha hafif, dayanıklı ve düşük maliyetli olmasıyla öne çıkıyor.

  • 27 Kasım 2020
Kapsamlı üst kalıplama teknolojili dünyanın ilk şanzıman kontrol sistemi

Vitesco Technologies

‘Continental AG Güç Aktarma Organları Bölümü’ altında yeni bir unvanla faaliyet gösteren Vitesco Technologies, şanzıman kontrol ünitelerinde dünyada benzeri olmayan yeni bir ürün ile yüksek teknoloji elektronikleri alanındaki uzmanlığını ve yenilikçi gücünü bir kez daha sergiliyor. Standart kontrol ünitelerine kıyasla, ‘üst kalıplama kontrol elektroniği’ adı verilen yeni ürün, segmentlerine göre yaklaşık yüzde 45 daha hafif, daha dayanıklı ve net maliyet avantajıyla fark yaratıyor.

Breuer: “Yeni bir kilit teknoloji”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vitesco Technologies Electronic Kontroller İş Kolu Başkanı Wolfgang Breuer, “Elektrikli mobilitede öncü olmakla yetinmiyor; aynı zamanda süreklilik ve tutarlılıkla elektronik ürünlerimizde inovasyona odaklanıyoruz. Üst kalıplama kontrol ünitesinin seri üretimini başlatmış olmamız; geleceğe dönük mobilite ve sürdürülebilir büyüme yolunda yaptığımız öncü çalışmaların bir diğer göstergesi. Üst kalıplama işlemi, diğer elektronik kontrol ünitelerinde de mümkün olduğunca hızlı bir şekilde kullanacağımız yeni bir kilit teknoloji. Otomobil üreticilerinden yoğun ilgi görüyoruz. Öncelikli olarak hibrit ve elektrikli araçlarda kullanılmak üzere yeni üst kalıp elektroniklerinin geliştirilmesine devam edeceğiz” dedi.

Aynı anda pek çok avantaj sunuyor
Üst kalıp üretim süreci aynı anda pek çok avantaj sunuyor. Teknolojisindeki aşırı dayanıklılıktaki hassas yüksek komponentler, tamamen plastikle kaplandığı için güçlü titreşimlere bile kolayca dayanabiliyor. Üst kalıplama komponenti ise, standart bir mahfazaya yerleştirilmiş bir elektronik kontrol ünitesinden daha hafif. Aynı zamanda, 7 milimetre kalınlığıyla piyasadaki en ince şanzıman kontrol ünitesi olma özelliğini taşıyor.
2020 baharında Nürnberg’de üretilen yeni üst kalıp elektronik kontrol ünitesi, otomobil üreticileri tarafından kullanılmaya başlandı. 2021 başından itibaren ‘Continental AG Güç Aktarma Organları Bölümü’ altında yeni bir unvanla faaliyet gösteren Vitesco Technologies, şu anda inşası tamamlanan Macaristan Debrecen’deki yeni tesislerinde üst kalıp elektronik kontrolleri üretecek. Şirket, dünya geneline yayılan tesislerinde yüksek esnekliği ve kapsamlı teknik uzmanlığı sayesinde, en modern üretim teknolojilerini büyük ölçekte kullanıma sunabilecek durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ