Makine Haber

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitim kadrosu sanayi ile iç içe gelişiyor

GEBKİM Vakfı, GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitim kadrosunun sanayi ile iç içe çalışmalar gerçekleştirmesi için önemli faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda, Kompozit Sanayicileri Derneği’nin de desteği ve iş birliği ile bir eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitim kadrosu sanayi ile iç içe gelişiyor

GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı tarafından desteklenen GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki eğitimde Türkiye’ye örnek olan bir model ortaya koyuyor. Okuldaki öğrencilerin yanı sıra, yönetici kadrosu ve öğretmenlerin de sanayi ile yakın diyalog ve iş birliği içerisinde olmalarına öncelik veriliyor. Mesleki eğitime katkıları ile öne çıkan Kompozit Sanayicileri Derneği, son olarak kompozit malzemenin ana hammaddeleri olan bağlayıcı malzemeler (reçineler), camelyafı ve karbon elyaf konusunda eğitimler düzenlenmesi noktasında okula destek verdi.

Eğitimlerin ilki Turkuaz Polyester ve Ece Boya’da gerçekleştirildi
Kimya sektörünün en önemli bileşenleri arasında yer alan kompozit malzemelerin sanayideki kullanım alanları, üretim prosesleri, güncel gelişmeler ve uygulamalar konusunda düzenlenen eğitimlerin ilki GEBKİM Kimya İhtisas OSB’de faaliyet gösteren Turkuaz Polyester ve Ece Boya firmalarında gerçekleştirilmişti. Kompozit malzemenin iki ana hammaddesinden biri olan bağlayıcı malzemeler (reçineler) eğitiminin ardından, takviye hammaddelerin en büyük grubu olan camelyafı eğitimi, Şişecam’ın Çayırova’daki Bilim Teknoloji ve Tasarım Merkezi’nde düzenlendi.
GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Çelik ve GEBKİM MTAL öğretmenlerinin katıldığı eğitimde, Şişecam yetkilileri camelyafı üretimi ve söz konusu malzemenin sektördeki kullanımına yönelik bilgi verdiler.

Aracı: “Okulumuzu her zaman desteklemeye devam ediyoruz”
Nitelikli bir mesleki eğitim ile kimya sektörüne ‘aranılan’ elemanlar yetiştirmek konusunda iddialı olan GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, kısa sürede farkını ortaya koyarak başarılı işlere imza attığını söyleyen GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “Bu başarıda; eğitime gönül veren GEBKİM Vakfı yönetimi, GEBKİM Kimya İhtisas OSB firmaları ve aynı hedeflerde buluştuğumuz sivil toplum örgütlerinin de büyük payı var. GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yönetim ve eğitim kadrosu ile öğrencilerimiz gerçekten özverili bir çalışma içerisindeler. GEBKİM Vakfı olarak biz de okulumuzu her zaman desteklemeye devam ediyoruz. Vizyonumuz ve hedeflerimiz büyük. Okul-sanayi iş birliğini gerçek anlamda gerçekleştirebilmek için firmalarımız ve sektörümüzün değerli sivil toplum örgütleri ile yakın iş birliği halindeyiz. Kompozit Sanayicileri Derneği’nin destekleri ile gerçekleştirdiğimiz kompozit eğitimleri de bunun bir göstergesi. Başta Yönetim Kurulu Başkanı Barış Pakiş olmak üzere; Kompozit Sanayicileri Derneği yönetimine ve bu eğitimler için öğretmenlerimize kapılarını açan Turkuaz Polyester, Ece Boya ve Şişecam firmaları ile yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyorum. Ayrıca, okulumuzu her konuda destekleyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’e de teşekkür etmek istiyorum. İlerleyen dönemde kimyanın farklı üretim kollarındaki eğitimlerimiz sürecek” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ