Makine Haber

Dijital dönüşümde kapsamlı siber güvenlik için Schneider Electric ve Fortinet iş birliği yaptı

Schneider Electric’in IT ve OT sistemlerinin yönetilmesinde sahip olduğu teknoloji ve uzmanlıkla Fortinet’in siber güvenlik çözümlerinin bir araya geldiği ortaklık, her sektörden işletmenin özel ve değişen ihtiyaçlarına uygun, güçlü siber güvenlik ve tehdit önleme çözümleri sunuyor.

  • 01 Ekim 2020
Dijital dönüşümde kapsamlı siber güvenlik için Schneider Electric ve Fortinet iş birliği yaptı

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric ile geniş, entegre ve otomatize siber güvenlik çözümlerinde global bir şirket olan Fortinet, OT ağlarına özel siber güvenlik çözümleri sağlamak amacıyla stratejik bir ortaklık başlattı. İş birliği kapsamında Schneider Electric, müşterilerine dijital operasyonlarının korunmasında yardımcı olmak amacıyla Fortinet’in güvenlik duvarı, güvenli erişim ve diğer cihaz koruma ürünlerini kendi siber güvenlik çözümlerine entegre edecek.

Abdallah: “Siber güvenlik risklerinin önceden değerlendirilmesi çok önemli”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Schneider Electric Siber Güvenlik Hizmetleri Başkan Yardımcısı Jay Abdallah, şunları söyledi: “Özellikle operasyonlarının maksimum bir değer yaratmasını hedefleyen kurumlar, yeni ve dijital teknolojilere yöneliyorlar. Ancak, bu teknolojilerin her seviyede ve kullanım döngüsü boyunca kesintisiz olarak siber güvenliğinin sağlanması gerekliliği göz ardı edilebiliyor. Bu da, yatırımı ve yaratılan değeri riske ediyor. Günümüzde iş sahiplerinin ve operatörlerin; siber güvenlik risklerini önceden değerlendirmeleri ve ihtiyaçlarına ve ortamlarına en uygun siber güvenlik çözümlerini uygulamaları hiç olmadığı kadar kritik öneme sahip. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak, sahip olduğumuz teknoloji, uzmanlık ve deneyimi Fortinet ürünleriyle bir araya getirerek müşterilerimiz için dijital dönüşümü mümkün kılmakla kalmayıp; operasyon döngüsü boyunca siber güvenlik risklerini daha iyi yönetebilmelerini sağlayan özel, bütünlüklü çözümler geliştirebiliyoruz ve uygulayabiliyoruz.”

Peters: “Schneider Electric ile iş birliği yapmaktan çok memnunuz”
Fortinet Operasyon Teknolojileri CISO Rick Peters ise, “OT güvenliğinde lider bir şirket olarak Schneider Electric ile iş birliği yapmaktan çok memnunuz. Böylece, kurumlar dijital inovasyon yoluyla internet ve bağlantılı IIoT cihazlarının avantajlarından faydalanabilecekler. OT ortamları için özel olarak geliştirilmiş siber güvenlik çözümleri ile çok katmanlı bir tehdit ortamında kurumların siber güvenlik risklerini azaltabiliyoruz. Bu ortaklık ile, OT ortamlarındaki ihtiyaç, gereksinim ve kısıtlamaları çok iyi bilen iki sektör lideri şirket, birlikte çalışarak özel siber güvenlik çözümleri geliştirecek. Böylece, en iyi teknolojiler ve en üst düzeyde uzmanlık sunacağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ