Makine Haber

Bizel: “CC-Link IE TSN ile Sanayi 4.0’ın gereklerini yerine getirmek çok daha kolay”

CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel, doğru bir şekilde uygulanan dijital dönüşüm planı çerçevesinde, büyük-küçük fark etmeden tüm işletmelerin geleceğe çok daha kolay ve hızlı bir şekilde uyum sağlayarak rakiplerinin önüne geçebileceklerini ifade etti.

Bizel: “CC-Link IE TSN ile Sanayi 4.0’ın gereklerini yerine getirmek çok daha kolay”

Sanayi 4.0 ile birlikte; yapay zeka, robotik teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, nesnelerin interneti, büyük veri ve siber güvenlik gibi alanlarda yaşanan gelişmeler üretimde yepyeni bir dönüşüme yol açıyor. Tüm dünya, söz konusu dönüşümle birlikte sürekli gelişmeye ve değişmeye devam ediyor.
Doğru bir şekilde uygulanan dijital dönüşüm planı çerçevesinde, büyük-küçük fark etmeden tüm işletmelerin geleceğe çok daha kolay ve hızlı bir şekilde uyum sağlayarak rakiplerinin önüne geçebileceklerini söyleyen CLPA (CC-Link Partner Association) Türkiye Müdürü Tolga Bizel, “Fabrikaların dijitalleştirilmesi süreci işletmeler için ilk etapta masraflı görünebilir. Ancak, işletmelerin organizasyon içerisinde insana mâl olmadan, pazardaki payını kaybetmeden ve hatta rakiplerinden pay alacak şekilde bir dijital dönüşüm stratejisi geliştirmesi bu yatırımın kısa sürede kendini amorti etmesini ve uzun vadede sürdürülebilir bir işletmeye dönüşümü sağlıyor” dedi.

“İletişim verilerinin güvenilir bir şekilde yönetilmesi son derece önemli”
Yüksek hızlı kontrol ve haberleşme sistemlerinin büyük önem kazandığı Sanayi 4.0 evresinde tüm makinelerin birbiriyle iletişim kurabildiği akıllı fabrikalarda, iletişim verilerinin güvenilir bir şekilde yönetilmesinin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Bizel, şöyle konuştu: “Günümüzde üretimin ilgi alanını tüketicinin talepleri belirlediği için, tüketicinin tercihlerine yönelik dijital dönüşüm ihtiyacı da artmış oldu. Dolayısıyla, fabrikaların içerisinde artık daha hızlı iletişim beklentisi var. Bu noktada devreye giren CLPA’nın en yeni teknolojisi CC-Link IE TSN, Zaman Duyarlı Ağ (TSN-Time Sensitive Network) teknolojisinden yararlanan dünyanın ilk endüstriyel açık ağı olarak öne çıkıyor. Saniyede 100 megabit ile haberleşebilen endüstriyel haberleşme sistemlerinden 10 kata kadar daha hızlı olan bu yeni nesil teknoloji sayesinde, Sanayi 4.0’ın gereklerini yerine getirmek çok daha kolay hale geliyor. Bu sayede üretimde rekabet gücünü artırmaya katkıda bulunan CC-Link IE TSN; gıda, ilaç, beyaz eşya, otomotiv ve bina otomasyonu gibi pek çok farklı sektörde makine ve proses kontrolü için ideal çözümler sunuyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ